Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 26.03.2024

Kādu kolagēnu labāk izvēlēties?

Kādu kolagēnu labāk izvēlēties

Kolagēns ir dzīvā ķermeņa būtiska olbaltumviela, kas veido kaulu, skrimšļu, locītavu, cīpslu, ādas, matu un nagu struktūru. Kolagēns ir organisma numur viens olbaltumviela un sastāda 35% no kopējā olbaltumvielu daudzuma organismā.

Kolagēna sadalījums procentos visā organismāĀdas jaunība ir atkarīga no kolagēna. Bez kolagēna lielākā daļa orgānu un audu, tajā skaitā āda, zaudē savu formu un nespēj pilnvērtīgi veikt savas funkcijas. Jauna, elastīga un stingra āda satur ap 75% kolagēna, kas sāk samazināties jau no 25 gadu vecuma.

Faktori, kas ietekmē kolagēna zudumu:

 • smēķēšana
 • cukuru saturoša diēta
 • omega taukskābju trūkums organismā,
 • saules iedarbība
 • grūtniecība

Kolagēna deficīts noved pie:

 • Ādas novecošanās, sausuma un grumbu parādīšanās
 • Matu un nagu struktūras un augšanas traucējumiem
 • Problēmas ar mugurkaulu un saistaudiem
 • Redzes traucējumiem, muskuļu vājuma
 • Iekšējo orgānu noslīdējumiem
 • Zobu problēmām, kaulu un locītavu trausluma
 • Asinsvadu slimībām

Kādi faktori jāņem vērā iegādājoties kolagēnu?

Kolagēna avots

Kolagēna ieguves avoti ir dažādi: liellopi, jūras iemītnieki, cūkas, vistas, olu čaumalas. Kolagēns veicina ādas elastību, samazina grumbiņas, atbalsta locītavu veselību, uzlabo matu un nagu izturību.

Kolagēna avoti

Kolagēna tipi

Taču būtu maldinoši visiem kolagēna uztura bagātinātājiem piedēvēt vienādas īpašības. Jāpievērš uzmanību kolagēna tipiem. Pavisam kopā tie ir 28. No visa organismā esošā kolagēna, 90 % ir tieši 1. tipa kolagēns. Savukārt 95% sastāv no 1., 2. un 3. tipa kolagēna, tādēļ šie kolagēna tipi uztura bagātinātājos ir visizplatītākie.

Tipu raksturojums

Kolagēna peptīdi

Lai uzlabotu kolagēna sintēzi vēlams izvēlēties kolagēnu peptīdu vai tripetīdu formā. Jo mazāka molekula, jo organismam vieglāk to pārstrādāt un sintezēt. Kolagēna peptīdiem ir gan labāka biopieejamība, gan arī antioksidantu darbība.

Kolagēna peptīdi

Lai iegūtu kolagēna peptīdus tiek izmantotas divas dažādas ekstrakcijas metodes- ķīmiskā hidrolīze un fermentatīvā hidrolīze.

Ķīmiskā hidrolīze tiek izmantota 95% kolagēnu peptīdu ražošanā. Šis ir lēts izgatavošanas veids. Produkts tiek gatavots 100 grādos, izmantojot dažādas skābes un ķīmiskas vielas. Līdz ar to gala produkts saturēs apmēram 10 – 20% dažādus piemaisījumus. 100 grādos tiek bojāta aminoskābju un peptīdu struktūra, tādēļ tas slikti uzsūcās un noslogo izvadorgānus.

Fermentatīvā hidrolīze ir dārgs ražošanas veids, tādēļ to izmanto reti. Šādā veidā ražots kolagēns nevar būt lēts. Ražošanā tiek izmantots tikai dabisks process un gala produkts tiek panākts ar sildīšanu un spiedienu. Šim kolagēnam netiek sabojāta aminoskābju un peptīdu struktūra, tam ir augsta uzsūkt spēja un laba garša.

Kā pārliecināties, ka kolagēnam nav ķīmiskie piemaisījumi?

Cienījami ražotāji ievēro labas ražošanas praksi (GMP), lai nodrošinātu kvalitātes kontroli un pārliecinātos, ka uztura bagātinātājos nav kaitīgu vielu (hormonu, smago metālu, sārņu). Lietošanai jāizvēlas produkti, kuriem veikta trešās puses pārbaude vai kuriem ir sertifikāti, kas norāda uz kvalitāti un drošumu.

GMP

Izvēlēties pulverveida vai šķidro kolagēnu?

Šķidrā formā kolagēna peptīdi ir mazākās daļiņās nekā pulveri. Pulverveida kolagēns uzsūcās līdz 18%, savukārt šķidrais kolagēns – 90%.

Izvēloties šķidras formas kolagēnu pārliecinies, ka tas ir tumšā stikla iepakojumā. Tas apliecina, ka kolagēnam nav pievienoti konservanti.

Aktīvo vielu daudzums un saldinātāji

Lai saņemtu vēlamo rezultātu, produktam jāsatur vismaz 10g aktīvo vielu.

Nereti kolagēna uztura bagātinātājos aktīvā viela ir mazāk kā 10g. Pirms iegādājies kolagēnu, aprēķini, cik Tev izmaksās 1g aktīvā viela. Tas ir visefektīvākais veids, kā iespējams salīdzināt kolagēnu cenas.

Pārliecinies, ka kolagēnā ir izmantoti nekaitīgi saldinātāji, kā piemēram, eritritols vai stēvija. No pārējiem iesaku izvairīties.

Green decorative leaf

Jūras peptīda kolagēna īpašības

Ko par kolagēnu neviens nestāsta?

Kā iegādāties jūras peptīdu kolagēnu?

Produkcijas iegāde iespējama ar speciālu atlaižu karti.

Atlaižu kartes noformēšana

Lūdzu, uzmanīgi iepazīstieties ar reģistrācijas noteikumiem, ja izmantojat referālo saiti.Sanita Kozļakovska

 1. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos iestāties Coral Club kompānijā, Sanitas Kozļakovskas struktūrā, kas kļūst par jūsu rekomendētāju / konsultantu;
 2. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos saņemt no rekomendētāja / konsultanta informāciju par kompānijas produkciju, tās piemērošanas koncepciju un kompānijas darbības principiem latviešu valodā.

Es piekrītu Reģistrācijas forma

Pēc reģistrācijas jums tiks piešķirts atlaižu kartes Nr., kuru pielietojot jums tiks piemērota 20% atlaide (neierobežotā laika periodā) visiem produktiem, iepērkoties kādā no Coral Club veikaliem vai internetā.

Ja vēlaties konsultēties par produktu iegādi vai lietošanu, sazinieties ar kādu no veselības konsultantiem.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEAIZVIETO PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU. KĀ ARĪ, UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEĀRSTĒ.
Green decorative leaf
Back to top