Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 20.10.2023

Koloidālais sudrabs

Koloidālais sudrabs

Koloidālais sudrabs ir koloidālas mazu sudraba daļiņu šķīdums demineralizētā ūdenī. Preparātam nav garšas, netoksisks. Augstas kvalitātes koloidālais sudrabs ir bezkrāsains vai viegli iedzeltens. Tam piemīt izteikta bakteriocīda, pretvīrusu, fungicīda un pretparazitāra aktivitāte.

Īpašības

Koloidālo sudrabu var lietot šādos gadījumos:

  • Vīrusu, baktēriju izraisītas infekcijas gadījumā;
  • Akūtas, hroniskas aizdegunes, bronhu, plaušu problēmu gadījumā;
  • Ādas problēmas (dermatomikozes, ekzēma, furunkuloze, kukaiņu kodumi, dažādas pakāpes apdegumi);
  • Zarnu infekcijas;
  • Acu problēmas (konjunktivīts, parenhimatozais keratīts).

Kādēļ lieto koloidālo sudrabu?

Koloidālais sudrabs ir universāls plaša darbības spektra antibakteriālais preparāts. Pierādīta tā efektivitāte pret simtiem slimību izraisītājiem, mums zināmās antibiotikas iedarbojas tikai pret 5 – 10 baktēriju veidiem. Preparāts ne tikai iznīcina baktērijas, bet arī to izdalītos toksīnus.

Preparāts palīdz pie folikulārās angīnas, dažādām ādas problēmām (impetigo, furunkulozi, dažādas lokalizācijas ekzēmas, sekundārās infekcijas izraisīti sarežģījumi). Koloidālo sudrabu lieto oftalmaloģijas praksē, īpaši konjunktivīta un oftalmijas bērniem un pieaugušajiem, parenhimatozā keratīta, radzenes traumām un apdegumiem. Koloidālo sudrabu var izmantot, dziedējot dažādas smaguma pakāpes apdegumus, apstrādājot lielas ķermeņa virsmas. Šķīdums nogalina Pseudomonas aeruginosa, kura pēc apdegumiem izraisa sarežģījumus.

Koloidālais sudrabs, atšķirībā no citiem līdzekļiem, nerada blakusefektus, nerada ādas pigmentāciju, baktērijām nerodas rezistence.
Sudraba bakteriocīdās darbības mehānisms precīzi nav zināms, jādomā, ka sudraba joni nomāc specifisku fermentu, kurš piedalās daudzu baktēriju, vīrusu un sēnīšu metabolismā. Pētījumi šajā jomā turpinās.

Koloidālā sudraba ikdienas lietošana var samazināt infekcijas slimību risku, kļūt par spēcīgu profilaktisku līdzekli cilvēkiem, kuri cieš no hroniskām infekcijām.

Koloidālā sudraba vēsture

Sudraba bakteriocīdās īpašības pazīstamas jau sen. Senatnē dzeramo ūdeni glabāja sudraba traukos. Senajā Ēģiptē uz brūcēm lika sudraba plāksnītes. XIX gadsimta beigās un XX gadsimta sākumā koloidālo sudrabu izrakstīja gluži tāpat kā mūsdienīgās zāles: intravenozi, intramuskulāri, kakla un urīnpūšļa skalošanai, acu pilienos.

Līdz 1938. gadam koloidālo sudrabu ASV uzskatīja par vienu no pamata antibakteriālajiem līdzekļiem. Tomēr tā iegūšanas tehnoloģija neļāva iegūt niecīgi mazas sudraba daļiņas, tas mazināja iespēju preparātu izmantot terapeitiskos mērķos. Zuda interese par sudraba lietošanu.

1970. gados, līdz ar tehnoloģijas uzplaukumu, sākās sudraba atgriešanās medicīnā. Laboratoriskie pētījumi pierādīja, ka koloidālā sudraba ietekmē dažu minūšu laikā iet bojā vīrusi, patogēnās baktērijas, parazītsēnes. Pierādīta efektivitāte pret Staphylococus aureus, Streptococus pyogenes, Salmonella typhi, Pseudomonas aeruginosa, Legionella pneumohila, Escherichia coli, candida albicans, C. Globata un citām.

Kopš tā laika koloidālo sudrabu izmanto kā bakteriocīdu un dezinficējošu līdzekli, kurš samazina infekcijas slimību klīniskās pazīmes un slimības laiku.

Sastāvs

Viena deva: attīrītais (koloidālais) sudrabs 10 ppm.

Citas vielas: attīrīts ūdens.

Nesatur: mākslīgas sastāvdaļas, konservantus, piedevas.

Lietošana

Pieaugušajiem ½ tējkarote šķīduma vienu līdz 2 reizes dienā. Bērniem ¼ – 1/3 tējkarotes vienu reizi dienā.

Ārīgi var apstrādāt iegriezumus, iekaisumus, kukaiņu koduma vai citas iekaisušas vietas.

Lasiet: Dabīga mājas aptieciņa.

Green decorative leaf
Back to top