Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 10.07.2024

Serotonīns – “laimes hormons”

Serotonīns laimes hormons un melatonīns miega hormons

Svarīgu vietu cilvēka organismā aizņem divi hormoni – serotonīns, kuru dēvē par „laimes hormonu,” un melatonīns jeb „miega hormons”, kas organismā atbild par miegu. Serotonīna simboliskā nozīme ir sava Gara apzināšanās.

Ja organismā trūkst serotonīns, cilvēks jūtas nomākts, pieaug pesimistisks un apātisks noskaņojums, pasliktinās garastāvoklis, izjūt nespēku, vājumu un enerģijas zudumu. Ja serotonīna līmenis ir normāls, mums ir lieliska pašsajūta, pilnvērtīgas dzīves un labklājības sajūta. Serotonīna dēļ mēs strādājam visproduktīvāk, jo varam koncentrēt visu uzmanību uz veicamo darbu. Serotonīna svārstības izraisa trauksmes izjūtu, uzbudinājumu, dusmu lēkmes, atmiņas pasliktināšanos, hronisku bezmiegu un intereses zudumu. Ja serotonīna līmenis ilgstoši ir pazemināts, cilvēkam parādās apātija, hroniskas muskuļu sāpes, migrēnas lēkmes, kā arī gremošanas sistēmas problēmas.

Serotonīns ir iesaistīts arī daudzos citos procesos:

 • asinsvadu tonusa un brūču dzīšanas regulācijā;
 • palīdz sašaurināt artērijas;
 • palielina asins recēšanu;
 • saindēšanās gadījumā tas izraisa sliktu dūšu un palīdz organismam atbrīvoties no kaitīgajām vielām ar caurejas palīdzību;
 • veicina kaulu veselību (serotonīna trūkums veicina osteoporozi);
 • piedalās alerģisku reakciju un iekaisumu veidošanā;
 • ietekmē endokrīno sistēmu un hipofīzi;
 • piedalās seksuālā uzbudinājuma procesā un pat dzemdībās.

Serotonīns nervu šūnās veidojas no aminoskābes L-triptofāna gaišā dienas laikā, un no šejienes ir izskaidrojama tā saucamā sezonāla depresija rudenī un ziemā – pietrūkst saules serotonīna sintēzei, līdz ar to cilvēkam sāk attīstīties depresija. 5-hidroksitriptofāns (5-НТР) ir viela, kas veidojas cilvēka organismā no neaizvietojamās aminoskābes triptofāna, kuru uzņemam ar barību. Savukārt smadzenēs 5-hidroksitriptofāns pārvēršas serotonīnā. 5-hidroksitriptofānu dabīgā veidā satur savvaļas augs Grifonija, kurš aug Centrālajā Āfrikā. Savukārt no pārtikas ieteicams izvēlēties produktus, kuri satur triptofāna aminoskābi, tās var būt, piemēram, vistu olas, jūras produkti, tītara gaļa, brūnie rīsi, banāni, pupas un rieksti.

Melatonīns – “miega hormons”

Melatonīns veidojas no serotonīna, iestājoties tumsai. Tas cilvēkam nodrošina miegu. Bez melatonīna cilvēks nevarētu aizmigt un izgulēties. Ja cilvēkam organismā trūkst serotonīna, kura deficīts veidojas stresa apstākļos un pie depresīviem stāvokļiem, tad nervu sistēma kļūst vājāka un sāk attīstīties iemigšanas traucējumi un miega problēmas.

Melatonīns ir augšanas hormons, tāpēc cilvēkam miegā aug nagi, mati un pārējās ķermeņa daļas. Ja cilvēkam melatonīna hormonu daudzums ir pietiekams, tad mati nenosirmo. Mati sāk sirmot, ja organismā samazinās melatonīna hormonu daudzums. Melatonīna hormonu daudzums organismā samazinās, ja cilvēks nav iekšēji priecīgs par savu dzīvi. Viņā parādās domas – es nevaru, es nemāku, kas ir garīgais vājums. Sirmi mati veidojas cilvēkam, kurš nespēj atrisināt kādu problēmu, kura rada viņā iekšēju pārdzīvojumu, un viņam tādēļ ir nolaidušās rokas – to, ko visvairāk vēlējos, tas nesanāca.

Cilvēks, kuram melatonīna hormonu daudzums ir normālā līmenī, dzīvo viegli un priecīgi. Cilvēks, kuram melatonīna hormonu daudzums ir par maz, iekšēji jūtas kā vecs cilvēks, kuram nolaidušās rokas.

Salds miegs un laba pašsajūta

Miega normalizēšanas programma:

 • Koral-Main (Coral-Mine) – 30 ml ūdens uz 1 svara kg (diennaktī).
 • Grifonija (Griffonia) pa 1 kapsulai 2 reizes dienā, dienas pirmajā pusē (ēšanas laikā).
 • Korallis Taurīns (Coral Taurine) pa 1 kapsulai 2 reizes dienā (ēšanas laikā).
 • Vakara Formula (Evening Formula) 2 kapsulas uz nakti.
 • Kalci-Prime (Calci-Prime)  pa 2 kapsulām 2 reizes dienā.
 • Omega 3/60 1 kapsula 2 reizes dienā

Ja ir kādi jautājumi, jeb interesē citas veselību atjaunošanas programmas, droši varat sazināties ar mums, jo mēs strādājam ar komplekso pieeju.

Kā iegādāties produkciju?

Produkta iegāde ir iespējama ar 20% atlaidi.

Atlaižu kartes noformēšana

Lūdzu, uzmanīgi iepazīstieties ar reģistrācijas noteikumiem, ja izmantojat referālo saiti. Zane Jirgensone

 1. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos iestāties Coral Club kompānijā, Zanes Jirgensones struktūrā, kas kļūst par jūsu rekomendētāju / konsultantu;
 2. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos saņemt no rekomendētāja / konsultanta informāciju par kompānijas produkciju, tās piemērošanas koncepciju un kompānijas darbības principiem latviešu valodā.

Es piekrītu Reģistrācijas forma

Pēc reģistrācijas jūs saņemsiet klienta numuru, kuru varēsiet izmantot, lai saņemtu 20% atlaidi (uz neierobežotu laiku) visiem produktiem, iepērkoties kādā no Coral Club veikaliem vai tiešsaistē.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEAIZVIETO PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU. KĀ ARĪ, UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEĀRSTĒ.
Green decorative leaf
Back to top