Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 10.07.2022

Signāli par ūdens trūkumu organismā

ūdens trūkums organismā, atūdeņošanās pazīmes, dehidratācija simptomi

Mēs visi zinām, ka ūdens mums ir dzīvībai nepieciešams. Tomēr daudzi nezina, kādi ir simptomi, kas var liecināt, ka organismam trūkst ūdens, jeb sākusies atūdeņošanās.

 1. Noguruma sajūta bez „redzama” iemesla. Ūdens – galvenais enerģijas avots. Pat ēdienam, kuru mēdz uzskatīt par labu enerģijas avotu, nav nekādas vērtības, kamēr nav noticis hidrolīzes process, kura rezultātā no ūdens tiek iegūta enerģija neiro-impulsu padevei un operatīvām komandām.
 2. Asins pieplūdums sejai (seja kā smadzeņu turpinājums – apkārtnes novērotājs).
 3. Aizkaitinājums, naids un dusmu uzplūdi – smadzeņu mēģinājums izsargāties no darbībām, kurām nepieciešams daudz enerģijas. Izdzerot pāris glāzes ūdens, naidīgums pārvēršas laipnībā.
 4. Trauksmes sajūta. Signāls ar kura palīdzību smadzeņu pieres daivas var nodot savas raizes par ūdens trūkumu brīžos, kad cilvēks ūdens vietā lieto citus dzērienus.
 5. Nospiestības sajūta, nīgrums. Organisma galvenā bagātība ir dzīvības uzturēšanai svarīgo aminoskābju rezerves. Aminoskābju trūkums samazina smadzeņu darbības efektivitāti un izraisa nospiestību, nīgrumu.
 6. Depresija. Nopietna atūdeņošanās fāze, kurā organisms ūdens trūkuma dēļ izmanto dzīvībai svarīgus resursus (piemēram, triptofānu, tirozīnu) kā antioksidantus, lai izvadītu toksiskos vielmaiņas atkritumus.
 7. Vājums. Pazīme tam, ka smadzeņu funkciju uzlabošanai ir nepieciešams pastiprināt asinsriti. Smadzeņu šūnām ir nevēlama saskābšana. Šādos gadījumos var būt smaguma sajūta galvas rajonā.
 8. Nemierīgs miegs, īpaši cilvēkiem gados. Nav ko sapņot par mierīgu miegu naktī, ja jūsu organismam trūkst ūdens. Pilnvērtīga miega laikā cilvēks izdala sviedrus – tātad arī ūdeni.
 9. Nepamatota nepacietība. Mierīgam darbam ir nepieciešams daudz enerģijas. Ja nav pietiekamas enerģijas rezerves, organisms tiecas katru darbu paveikt maksimāli ātri. Šādu tieksmi ir pieņemts saukt par nepacietību.
 10. Neuzmanība. Vēl viens veids kā smadzenes mēģina izvairīties no darba, kas prasa enerģijas patēriņu. Jo augstāka smadzeņu hidratācijas pakāpe, jo vairāk enerģijas smadzenes var veltīt informācijas apstrādei un jaunas informācijas uztverei. Savukārt, ūdens trūkums izraisa uzmanības deficītu bērniem, kuri dod priekšroku gāzētajiem dzērieniem.
 11. Aizdusa citādi pilnīgi veselam cilvēkam, kas nav saistīta ar plaušu saslimšanām, vai infekcijas slimībām.
 12. Tieksme pēc mākslīgiem dzērieniem – tējas, kafijas, gāzētiem dzērieniem, alkohola. Šādā veidā organisms signalizē, ka ir iestājies ūdens trūkums. Šādu vēlmi rada organisma nosacījuma reflekss, saistot šķidruma uzņemšanu ar ūdens dzeršanu. Patiesībā minētie dzērieni vēl vairāk atūdeņo organismu. Šāds stāvoklis izraisa stresu, liekot smadzenēm izstrādāt stresa hormonus, endorfīnus (dabīgus opiātus ), kas palīdz organismam tikt galā ar ekoloģiskā režīma traucējumiem. Viens no iemesliem, kādēļ cilvēki lieto mākslīgos dzērienus, ir pieaugošā atkarība no paša izstrādātajiem endorfīniem. Nākamais solis var būt jau narkotiku virzienā. Ja vēlieties savus bērnus pasargāt no šāda riska, izslēdziet no uztura kofeīnu saturošus produktus.
 13. Sapņi par okeāniem, upēm vai citām ūdenskrātuvēm – zemapziņas vēlme piekļūt ūdens avotam un novērst slāpes. /Pēc ārsta F. Batmanghelidža grāmatas „Вода для здоровья” materiāliem/

Olga Butakova: Atūdeņošanās slimības (Krievu valodā)

UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEAIZVIETO PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU. KĀ ARĪ, UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEĀRSTĒ.
Back to top
error: Alert: Content is protected !!