Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 13.03.2023

Holesterīns. Mīti un patiesība

Holesterīns. Mīti un patiesība

Holesterīns ir pasludināts par asinsvadu ienaidnieku Nr.1 pasaulē. Visi ar to cīnās, bet diemžēl cīņa ar holesterīnu var novest pie vēl smagākām sekām nekā tām ko vispār augsts holesterīna līmenis var nodarīt organismam.

Cilvēkiem parasti acu priekšā ir bilde, ka asinsvados viss ir kunkuļos un viss aiziet ciet. Tā tas arī ir, bet pie tā paši vien esam vainīgi, bet iemesli tam ir pavisam vienkārši. Mums masveidīgi ir iekodēts, ka viss, kas ir labs, ir slikts, bet tas kas ir slikts, tas ir labs, un rezultātā rodas ļoti lielas problēmas. Holesterīns ir ļoti svarīgs organisma taukskābju savienojums, bez kā mēs nespējam un nevaram dzīvot.

Holesterīna loma organismā

Holesterīns:

 • sintezē žultsskābi, kura šķeļ taukus;
 • sintezē dažādus hormonus, jo īpaši dzimumhormonus (testosteronu, estrogēnu);
 • uztur vielmaiņas procesus;
 • sintezē D vitamīnu;
 • neitralizē dažādas indes;
 • no holesterīna veidojas šūnu membrānas, kas ir šūnu smadzenes. No šūnu membrānas ir atkarīgs pilnīgi viss. Tieši tā kontrolē, kas nonāks šūnā un kas izies no šūnas. Tā ir mūsu imunitāte. Ja šūnai nav membrānas, tad mēs esam pakļauti visiem riskiem (onkoloģiskajiem, imunitātes utt.). Un vēl no šūnu membrānas atkarīgi šūnas atjaunošanās procesi;
 • aizsargā asinsvadu sieniņas. Asinsvadu sieniņām ir jābūt elastīgām. Asinsvadu sieniņas bojā cukurs, ogļhidrāti, stress (rodas kortizols – asinsvadu spazmas bojā asinsvadus), sēnes, vīrusi, baktērijas, vienšūņi, parazīti. Bet holesterīns asinsvadu bojājumu gadījumā “aizlipina„ bojātās vietas, jo pretējā gadījumā plīstot asinsvadam var rasties insulti, infarkti, un var rasties pat letāli iznākumi. Pirms mēs neesam nostiprinājuši asinsvadu sieniņas, mums nav tiesību cīnīties ar holesterīnu.

Ja lieto holesterīna pazeminošus preparātus, piemēram, statīnus, tad tas nobloķē visas šīs svarīgās funkcijas, kuras holesterīns nodrošina.

No visa saražotā holesterīna 20% aiziet centrālās nervu sistēmas uzturēšanai. Ja mums neizstrādājas pietiekami daudz holesterīna, ja mēs to nobloķējam, tad mums var būt nestabila nervu sistēma, slikta atmiņa u.c.

Plaušu alveolas

Holesterīna pārziņā ir tauku maiņa. Mūsu plaušu alveolās ir slānītis, kuru sauc par surfaktantu. Surfaktants sastāv 99% no taukiem un tikai 1% no olbaltumvielām (aminoskābēm). Elpojot, tieši surfaktants neļauj alveolai saplakt, un tas jo īpaši būtiski ir jaundzimušajiem. Ja mamma grūtniecības laikā nav ēdusi pietiekoši daudz tauku vai viņai ir 2. tipa diabēts, tad jaundzimušajiem var būt letālas sekas, ja nav izstrādājies surfaktants, jo mazulis nespēj ievilkt pirmo elpu un plaušas neizplešas.

Plaušu alveolasTurklāt surfaktantu ļoti mīl sēnes, vīrusi, baktērijas. Bronhos atrodas gļotu dziedzeri, kuri aizsargā surfaktantu. Kairinoties gļotu dziedzeriem, rodas klepus. Bieži vien mammas, labu gribot, saviem bērniem sadod zāles ar antihistamīnu iedarbību, kas nomāc klepu, bet šādā veidā tiek sadzīti vēl vairāk vīrusi, sēnes un baktērijas surfaktantā iekšā, nevis ļaujot iztīrīties dabīgā veidā. Ja lieto šādas zāles, tad var iedzīvoties bronhiālajā astmā.

Ja mums surfaktants nav pietiekoši kvalitatīvs, tad var izveidoties hipoksija – stāvoklis, kad organisms nav pietiekami labi apgādāts ar skābekli.

Nekvalitatīva surfaktanta pazīmes: nogurums, nervozitāte, miega traucējumi, galvas sāpes, apgrūtināta domāšana, depresīvs garastāvoklis, tieksme pēc saldumiem. Citiem vārdiem sakot, nav enerģijas, nav skābekļa. Skābekli palīdz atgūt dzīvs ūdens, antioksidanti, tauki un kustības.

Surfaktantiem palīdz attīrīties jūras sāļais gaiss. Kādreiz tuberkulozi ārstēja ar jūras gaisu un roņu taukiem. Bet mūsdienās, ja netiek pie jūras gaisa, tad ir pieejamas sāls istabas. Sāls istabas vajadzētu izmantot manikīriem, frizieriem, māksliniekiem, smēķētājiem un visiem pārējiem, kuru ikdiena saistīta ar dažnedažādu ķīmiju.

Holesterīna darbība organismā

Tad, kad mēs apēdam ar holesterīnu bagātu ēdienu, mums tas zarnu sieniņās sadalās (ja sadalās, jo tur ir svarīgi fermenti un žults). Pēc tam, kad holesterīns tiek sadalīts, tas vispirms nonāk limfā. Tieši tādēļ no rītiem ir jāizkustas, lai limfa mums cirkulētu un dienas laikā ir jānosvīst. No limfas holesterīns tālāk nonāk asinīs un tad asinis, bagātas ar holesterīnu, nonāk aknā. Savukārt, aknās holesterīnam, savienojoties ar olbaltumvielām, rodas lipoproteīdi. Un te stāsts sākas par labo un slikto holesterīnu.

Holesterīna darbība organismā

Lipoproteīdi dalās trīs daļās, bet labākai izpratnei sadalīsim divās daļās: zema blīvuma un augsta blīvuma holesterīnā. Zema blīvuma holesterīnā olbaltumvielas ir ~20%, bet holesterīns ~80%. To var iztēloties, kā kalsnu vīriņu (olbaltums) ar lielu holesterīna kasti. Bet augsta blīvuma holesterīns sastāv ~80% no olbaltumvielām un ~20% no holesterīna. Un šo var iztēloties kā resnu vīriņu (olbaltums) ar mazu holesterīna kasti.

Zemā un augstā blīvuma holesterīna darbība

Pieņemts uzskatīt, ka zema blīvuma holesterīns ir “labais„ , bet augsta blīvuma holesterīns ir “sliktais„. Īstenībā abi ir labi un ļoti nepieciešami, bet visam ir jābūt līdzsvarā. Un kas tad notiek? Zema blīvuma holesterīnu novirza uz visām nepieciešamajām vietām, kur notiek šūnu atjaunošanās procesi – uz šūnu membrānām, uz surfaktantu, lai atjaunotu plaušu alveolas, hormonu veidošanai, centrālās nervu sistēmas stabilizēšanai, jaunu neironu saišu veidošanai utt. Katru dienu nomainās jauna zarnu gļotāda (šūnas dalās, notiek celtniecība) un taukskābes visam ir ļoti svarīgas.

Savukārt augsta blīvuma holesterīns aiztransportē lieko holesterīnu atpakaļ uz aknu. Un no liekā holesterīna veidojas žults, kura šķeļ taukus. Kas tad rezultātā sanāk? Ja mēs nelietojam taukus – nešķeļas tauki!! Ja mums nav kvalitatīva žults dzīšana, kas notiek tikai ar tauku palīdzību, tad mums nekad nebūs normāls svars, dzimumfunkcijas, akna pietūks, jo tauki sāks krāties aknā un netiks izvadīti. Jāsaprot, ka holesterīns organismā katrā gadījumā izstrādāsies, pat, ja ēdīsiet lapas no rīta līdz vakaram, bet jums nebūs, kas to savāc, jo žults izvadās un izdalās tikai ar tauku palīdzību. Tieši tādēļ nav iesakāms lietot  holesterīna pazeminošas zāles – MĒS NEDRĪKSTAM IEROBEŽOT TAUKUS UN OLBALTUMVIELAS. Bez olbaltumvielām tauki peldēs, kur pagadās, jo nebūs transporta, kas tos aizvedīs. Kvalitatīvas olbaltumvielas ir ļoti nepieciešamas pat, ja mēs ēdam gaļu, zivis u.c., bet mūsdienu produktos to vairs nav un kuņģa zarnu trakts, akna vairs nespēj sintezēt pietiekošā daudzumā olbaltumvielas, cik tās ir vajadzīgas.

Kā aprēķina slikto holesterīnu?

Holesterīnu aprēķina pēc ateroģenēzes koeficienta (AK).

AK = (KH – ABLL) / ABLL

KH – kopējais holesterīns
ABLL – augsta blīvuma lipoproteīdi

Ja AK būs 2 – 3, tad tas ir labi. Ja AK = 4 tad jau visiem liks dzert statīnus un ieteiks beztauku diētu. Bet, ja 6, tad vispār… Sanāk, tā, ka holesterīns mētājās, kur pagadās, jo nav olbaltumvielu un papildus vēl taukus noņemam, kuri sašķeltu lieko holesterīnu.

Runājot par ateroģenēzes koeficientu, tad tas ir mākslīgi samazināts. Jo par to runā gan profesori Podhamutņikovi, gan daudzi citi ārsti, ka AK 4 ir tikai vidēji statistiskais, bet īstenībā 6 – 6,5 – 7 agrāk skaitījās IDEĀLS HOLESTERĪNS.

Holesterīna cēloņi

Ūdens trūkums

Ja cilvēks kādā brīdī pārstāj dzert pietiekošā daudzumā ūdeni, tad šūna ir gatava atdot līdz 60% savu ūdeni uz tiem orgāniem, kur tā trūkst. Bet lai šūna nemirtu, šūnai ir akvaporas (sastāv no holesterīna) ar kurām aizsargājas – aiztaisa akvaporas ciet, lai ūdens no tām neizvadītos. Bieži vien no cilvēkiem var dzirdēt: “Es ūdeni nedzeru un man nemaz negribas dzert.” Tas nozīmē to, ka šūna ir aiztaisījusies ciet. Šūna: “Ja tu man ūdeni vairs nedosi, tad es tev arī vairāk nedošu – mirsti nost. Dzīvojam, kamēr varam izdzīvot„.

pH vide

Mums ir jādzer sārmains ūdens, jo tad, kad organisms ir saskābis, tad elektrocīti asinsvados salīp sladžos, un holesterīns salīp kopā ar brīvajiem radikāļiem un veido trombus. Tieši tādēļ katru dienu cilvēkam ir jādzer bioloģiski pieejams ūdens Coral-Mine, 30ml/1Kg. Pluss, pie ūdens pievienojot H-500, pasaulē spēcīgāko antioksidantu. H-500 ir ļoti labs holesterīna profilaksei. Savukārt, lietojot sārmainu ūdeni ar antioksidantu, asinis kļūst šķidras, sārmainas, holesterīns aiziet, kur tam vajadzīgs, elektrocīti aiziet, kur tiem vajag – pārnēsāt skābekli un barības vielas.

Uzturs

Lielākā problēma, no kuras ceļas holesterīns, ir uzturs. Uzturam ir trīs galvenās sastāvdaļas: ogļhidrāti, olbaltumvielas un tauki. Bet sanāk viss ačgārni, jo ogļhidrātus mēs ēdam daudz, olbaltumvielas ēdam, bet nespējam uzņemt pietiekošā daudzumā, savukārt ar taukiem izrādās cīnāmies kā ar lielākajiem noziedzniekiem. Cilvēki saka: “es ierobežoju taukus, lai man būtu normāls holesterīns„. Bet patiesībā mēs nespējam apēst tik daudz taukus, lai mums būtu normāls holesterīns. Mūsdienās bez uztura bagātinātajiem nav iespējams dabūt normālu holesterīnu. Daudzi cilvēki arī nesaprot, ka ir muļķīgi, cīnoties ar lieko svaru, ierobežot taukus.

UztursDaudzi sēžas uz sulu kūrēm, bet jāsaprot, ka tā ir fruktoze (cukurs) – lielākie aknu aptaukošanās un aknu bojā ejas izraisītāji. Kas tad sanāk? Ja mēs daudz ēdam cukuru, tad aknā visi gala produkti sāk uzkrāties un akna nespēj atbrīvoties no tā visa žults veidā, jo taukus ēdam maz jeb neēdam vispār, un ar laiku rodas aknu taukainā hepatoze. Bet tauki neuzkrājās tikai aknā, tie ir visos organisma audos, kurus akna nespēj izvadīt.

Bīstamākie ogļhidrāti: cukurs, kūciņas, baltie milti, augļi, suliņas, frī kartupeļi, desas, cīsiņi (kuros ir ciete un visa kā cita, izņemot gaļu) u.c. Bet cilvēku var saprast, jo organisma šūna enerģiju var saņemt tikai no diviem avotiem – vai nu no cukura, vai nu no taukiem, cita ceļa nav. Šajā gadījumā veģetāriešiem ir vissliktāk, jo, atsakoties no gaļas, cilvēki daudz biežāk ēd konditorejas izstrādājumus, un tas nozīmē tikai vienu, ka ŠŪNĀM NAV ENERĢIJAS. Ja jums no rīta nav enerģijas, ja jums garšo saldumi un no rīta nevarat uzcelties, ir slikts garastāvoklis, tad ir jāpalielina labo tauku daudzums!

Cik daudz jāuzņem taukskābes un olbaltumvielas?

Tauku daudzums:

 • Vidējam cilvēkam, kuram nav liekais svars, diennaktī uz 1 svara Kg ir nepieciešams 1g tauku;
 • Cilvēkam, kuram ir liekais svars, bet vēlas notievēt ir nepieciešami 0,7 g tauku / 1Kg;
 • Bet cilvēkam, kurš ir pārāk kārns, vajadzētu lietot 1,5g tauku / 1Kg diennaktī.

Olbaltumvielu daudzums:

 • Vidēja miesas būves cilvēkam 1,5g / 1Kg;
 • Bet vīriešiem un sportistiem, kuri ir ļoti aktīvi viņiem nepieciešams līdz pat 2,5g / 1Kg.

Labos ogļhidrātus jebkuram cilvēkam vidēji drīkst apēst 100g dienā, bet tiem, kuri ir kārni un veselīgi tie var pat 120 – 130g dienā atļauties.

Tauki (dabīgos) pārtikas produktos:

 • 100g biezpiena satur 5g tauku;
 • Olas dzeltenumā 5g tauku;
 • 100g liellopā 5g tauku.

Ja cilvēks sver 70Kg tad viņam dienā ir jāuzņem 70g tauku. Kā redzams, ar mūsdienu pārtiku to nav iespējams izdarīt, nerunājot pat par kvalitāti.

Ārsti nutriciologi: “Tauku korekciju var veikt tikai ar uztura bagātinātājiem. Mēs nekad nespēsim apēst tik daudz tauku, lai tie nespētu izvadīties no organisma. Mēs nespējam tos pārdozēt„. Bet ir jāņem vērā, ka mēs nedrīkstam ēst trans taukus.

Holesterīna profilaksei

Taukskābju produkti

Pētījumi parāda, ka 80% cilvēku cieš no taukskābju trūkuma. Polinepiesātinātās taukskābes nesintezējas pašas un tieši tādēļ tās ir jāuzņem ar uzturu un uztura bagātinātājiem. Ideālā gadījumā ar pārtiku, ar treknajām zivīm, bet ne ar tām, kuras audzētas audzētavās un barotas ar kombikormu. Turklāt treknās zivis rekomendē lietot pa 200 g 3x nedēļā.

Omega

Omega jau izsenis rekomendējama sirds-asinsvadu slimību novēršanai, lai:

 • būtu asinsvadu elastīgums;
 • būtu normāla tauku apmaiņa;
 • izdalītos žults un turpinātu šķelt taukus;
 • novērstu iekaisuma procesus.

Pētījumi pierāda, ka tieši taukskābes nodrošina asinsvadu saraušanos un paplašināšanos, novērš plātņu veidošanos, kas veicina asinsvadu trombu veidošanos.

Ir jāprot pareizi izvēlēties pareizās taukskābes, jo aptiekās ir liels skaits ar taukskābju preparātiem. Novērtējot un nosakot vai konkrētajā produktā ir labās taukskābes, ir jāņem vērā divi rādītāji, kuri ir pieejami uz iepakojumiem: EPA un DHA, kuri arī norāda, cik daudz labo taukskābju ir konkrētā produktā. Daudzos aptiekas produktos pat nav izdalīti šie te divi rādītāji, vai nu lai nomaskētu, ka šis taukskābju daudzums ir pavisam niecīgs jeb nesatur vispār.

Koraļļu Kluba omegas vienā kapsulā ir 600 mg labās taukskābes, tādēļ katru reizi izvēloties kādu produktu ir vērts pievērst produkta kvalitātei. Savukārt attiecībai starp omegu 3 un omegu 6 ir jābūt diezgan precīzai, lai tā funkcionētu organismā un nebūtu disbalanss, ideālā gadījumā tai jābūt 1:4.

Ja ir holesterīna problēmas, akna ir taukaina, žults nešķeļas kā vajag, tad omegu pirmo mēnesi ieteicams lietot minimums 2 kapsulas 2x dienā.

Lecitīns

Otrs taukskābju, fosfolipīdu avots ir lecitīns. Tika veikts pētījums, kurā tika savākta cilvēki grupa ar augstu holesterīna līmeni. Divu mēnešu laikā tika dots lecitīns 500 mg dienā. Pēc diviem mēnešiem kopējais holesterīna līmenis bija nokrities par 42%, bet zemā blīvuma holesterīns par 56%.

Koraļļu Kluba ražotais lecitīns ir izgatavots no sojas pupiņām. Lecitīna standarta deva ir 2×2 dienā, bet, ja ir kādam parādījusies liela ēstgriba, kāre pēc saldumiem tad lecitīna devas ir jāpaaugstina līdz 3×2, jeb pat 4×2 dienā. Lietojot pietiekošā daudzumā taukskābes, tieksme pēc saldumiem un citām kaitīgām lietām mazinās un pat pazūd. Lecitīnu pārdozēt nav iespējams, tādēļ, ja prasās, tad var kārtīgi pieēsties.

Aminoskābes

Cilvēkam aminoskābes ir jālieto katru dienu, jo tas neattiecas tikai uz holesterīnu, bet gan uz visu organismu kopumā. Aminoskābes ir galvenā šūnas sastāvdaļa, jeb celtniecības materiāls. Aminoskābes ir tas transports, kurš novada visas vajadzīgās vielas šūnā. Aminoskābju trūkums organismā ir liekā svara, novecošanās, saistaudu problēmu (locītavu stīvuma, saistaudu neelastības, muskuļu darbības traucējumu), sliktas vielmaiņas u.c. cēlonis. Aminoskābes atbild par neironu darbību, nervu sistēmas stabilitāti, skaistiem matiem, nagiem, ādu utt.

Aminoskābju (olbaltumvielu) produkti: Protiviti, Spirulīna, Hlorella, Lucerna.

Protiviti sastāv no neaizvietojamo aminoskābju matricas, kurām analogu pasaulē nav, jo tā uzsūkšanās spēja ir fenomenāla. Pēc ASV un Krievijas pētījumiem aminoskābes pēc 23 minūtēm ir jau šūnā. Protiviti ir augu izcelsmes aminoskābes un tās organismā uzsūcas 99,9% un nerada atkritumvielas. Šīs aminoskābes ir tik tīrā formā, ka tās būtu derīgas pat injekcijām. Turklāt tās padara sārmainu organisma vidi, atšķirībā no visiem citiem aminoskābju produktiem.

Papildus rekomendācijas

Ja aknai ir problēmas – nesadala taukus, slikta dūša pēc ēšanas, aknu taukainā hepatoze, kura ir pat reģistrēta maziem bērniem, tad ir jāatbalsta akna un jāsakārto viss organisms kopumā.

Aknu produkti, kuri attīra aknu un atbrīvo no visa liekā: FanDetoks, Artišoks, Zaferāns, Diždadža sakne, liposomālais kurkumīns.

Visi produkti, kuri ir paredzēti aknai, vienlaicīgi ir arī holesterīna profilaksei.

Ikdienā svarīgi ir lietot fermentus, lai uzturētu aizkuņģa dziedzeri. Fermenti sašķeļ ēdienu, attīra asinis no holesterīna nogulsnēm.

Vēl viens holesterīna samazinošs produkts ir ķiploks, kurš tiešā veidā tīra asinsvadus un uzlabo gan sieniņu kvalitāti, gan asins kvalitāti.

Īpaši tiem cilvēkiem, kuri dzer statīnus, ir ļoti lielas problēmas ar asinsriti, ar asinsvadiem, sāk plīst utt. un tiem, kuriem problēmas ar holesterīnu, lielisks produkts koenzīms Q10. Koenzīms Q10 – gan sirds veselībai, gan asinsvadus tīra. Koenzīms Q10 ir ātrā palīdzība krīzes situācijās, ja ir augsts asinsspiediens, panikas lēkmes, ģībšanas, šoka stāvokļi, tad šoka stāvoklī 3 kapsulas liekam zem mēles, jeb profilakses gadījumā 2×2 dienā.

CirkuFit uzlabo venozo, kapilāro un arteriālo asinsriti, un limfas plūsmu. Piemīt tonizējošs efekts uz asinsvadu sieniņām. Uzlabo vēnu un limfvadu tonusu, sašķidrina asinis, neitralizē brīvos radikāļus, uzlabo asinsvadu elastību, samazina asinsvados iekaisuma procesus.

C vitamīna trūkums arī var būt holesterīna iemesls, jo asinsvadu šūnu cementmateriāls, kuras padara asinsvadus spēcīgus, ir tieši C vitamīns.

Aknas attīrīšanas, atjaunošanas procesu var sākt ar Koral-Detoks programmu, kurā ietilpst 4 produkti: Coral-Mine ar H-500 izvada ūdenī šķīstošos toksīnus, tīra asinis no holesterīna, uzlabo asins sastāvu, bet Assimilators ar Lecitīnu izvada taukos šķīstošos toksīnus, atbalsta aknu, pastiprina žults izdali. Protams, pēc tam ir jāturpina ar kuņģa zarnu trakta attīrīšanu, jo lai vai kāda nebūtu problēma, ne aknu, ne nieres, ne kādu citu orgānu nav iespējams attīrīt, ja nebūs attīrīts kuņģa zarnu trakts.

Apkopotā informācija rakstā ir balstīta uz nutricioloģes Vinetas Meduņeckas un ārstes Olgas Butakovas materiāliem.

Vineta Meduņecka: Holesterīns. Mīti un patiesība

Kā iegādāties produkciju?

Produkcijas iegāde iespējama ar speciālu atlaižu karti.

Atlaižu kartes noformēšana

Lūdzu, uzmanīgi iepazīstieties ar reģistrācijas noteikumiem, ja izmantojat referālo saiti.Zane Jirgensone

 1. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos iestāties Coral Club kompānijā, Zanes Jirgensones struktūrā, kas kļūst par jūsu rekomendētāju / konsultantu;
 2. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos saņemt no rekomendētāja / konsultanta informāciju par kompānijas produkciju, tās piemērošanas koncepciju un kompānijas darbības principiem latviešu valodā.

Es piekrītu Reģistrācijas forma

Pēc reģistrācijas jums tiks piešķirts atlaižu kartes Nr., kuru pielietojot jums tiks piemērota 20% atlaide (neierobežotā laika periodā) visiem produktiem, iepērkoties kādā no Coral Club veikaliem vai internetā.

Ja vēlaties konsultēties par produktu iegādi vai lietošanu, sazinieties ar kādu no veselības konsultantiem.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEAIZVIETO PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU. KĀ ARĪ, UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEĀRSTĒ.
Green decorative leaf
Back to top