Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 04.01.2024

Šūnu uzturs, jeb ko ēd šūna?

Šūnu uzturs, jeb ko ēd šūna

Ļoti daudz ir rakstīts un runāts par attīrīšanos, kas ir ļoti svarīga veselības sastāvdaļa, bet vēl viena neaizvietojama pozīcija ir ŠŪNU UZTURS. Katru dienu mūsu organismā notiek celtniecības process (šūnu atjaunošanās).

Ik dienas miljardiem šūnu mirst un tik pat daudz piedzimst. Un šim procesam ir nepieciešamas konkrētas vielas, pretējā gadījumā rodas visu sistēmu darbības traucējumi, mēs strauji novecojam, sākam slimot.

Neviens no mums it kā nejūtas badā, taču vai mūsu ‪šūna ir paēdusi? Jeb tā mums sēž uz stingras diētas?

Zinātnieki ir aprēķinājuši – lai saņemtu visas nepieciešamās vielas no mūsdienu uztura, nepieciešams apēst vismaz 72 kg veselīgas pārtikas! Tas nav iespējams – tādēļ mūsu ikdienas ‪ēdienkartē ir jābūt īpašam dabas‪ ŠŪNU UZTURAM, kurā iekļauts viss kvalitatīvai šūnu atjaunošanai un funkcionēšanai! Tā ir mūsu ‪veselība, ‎jaunība un ‎skaistums!!!

Kādēļ tā ir noticis?

Par cik visā pasaulē, augsnē ir ļoti maz minerālvielu, to nav arī produktos. Vēl vairāk – ekoloģiskā situācija lielo piesārņojumu rezultātā kļūst kritiska, nozīmīgu ļaunumu nodara hormonu un antibiotiķu lietošana dzīvnieku uzturā un augu apstrāde ar bīstamām ķimikālijām un to modifikācijām.

Tā rezultātā ūdens un uzturs BIEŽI VIEN KĻŪST BĪSTAMS MŪSU VESELĪBAI un pat dzīvībai, bet mēs to pat nenojaušam, jo trūkst objektīvas informācijas.

Medicīnas patriarhs Hipokrāts savā laikā ir teicis: “Jūsu uzturam ir jābūt jūsu zālēm, bet zāles lai ir jūsu uzturs“.

Ko darīt?

Jāpaņem no dabas koncentrētā veidā sagatavotas dabas dāvanas, kuru uzturā nav pietiekamā daudzumā. Zinātnieki uzskata uztura bagātinātājus par vienīgo izdzīvošanas iespēju cilvēkiem. Sākumā tie tika radīti kā efektīgākais līdzeklis slimību profilaksei, taču šodien jau gandrīz nav kam veikt profilaksi – mums vairs nav pilnīgi veselu cilvēku. Ir nepilnīgi izmeklēti vai vispār neizmeklēti cilvēki, jo sistēma, kas par to būtu atbildīga, netiek pienācīgi uzturēta, atbalstīta un darbojas pēc principa: “Slīcēju glābšana – pašu slīcēju rokās!

Mēs likvidējam iztrūkstošo vielu deficītu. Šim nolūkam mums ir vairāk kā 150 nosaukumu dabīgu produktu. Šie produkti ražoti izmantojot pasaulē atzītu zinātnieku zināšanas un jaunākās mūsdienu tehnoloģijas.

Kādas dabas vielas mums izvēlēties?

Cilvēks var asimilēt tikai tādus produktus, kas kādreiz bijuši augi vai dzīvnieki. Šādi dabas produkti cilvēka organismā asimilējas 98%. Tādēļ mēs izvēlamies uztura bagātinātājus no augiem, augļiem, dārzeņiem, ogām, saknēm, lapām utt.

Aptiekā nopērkamos ķīmiskos vitamīnus un neorganiskās minerālvielas šūna neatpazīst! Tās piesārņo organismu, bojā nieres un aknas, veido akmeņus, nosēžas uz asinsvadu sieniņām utt.!

No kā sastāv šūnu uzturs?

Šūnu uzturs sastāv no: 28 aminoskābēm, 12 dzīviem vitamīniem, 15 minerāliem, 3 nepiesātinātām taukskābēm, 7 grupas fermentiem, skābekļa, antioksidantiem, dzīva ūdens un daudz enerģijas.

Kompleksam šūnu uztura risinājumam var izvēlēties gatavu NutriPakas programmu.

Aminoskābes

28 aminoskābes (8 no tām neaizvietojamas un obligāti jāuzņem ar pārtiku. No šīm var sintezēties pārējās).

AminoskābesAminoskābes ir galvenā šūnu sastāvdaļa (celtniecības materiāls). To svarīgākās funkcijas:

 • nodrošina šūnu dalīšanos (mitozi). Lai notiktu šūnu dalīšanās, nepieciešams noteikts skaits aminoskābju! Ja to trūkst, rodas atipiskas šūnas (onkoloģija);
 • transporta funkcija (pārnēsā barības vielas šūnām). No tām sastāv hemoglobīns, kas piegādā šūnām skābekli, insulīns – piegādā šūnas kodolam glikozi no kura rodas enerģija utt.;
 • imūnā aizsardzība – visas imūnšūnas praktiski lielākoties sastāv no aminoskābēm;
 • ģenētiskā vai mantojuma funkcija – aminoskābēs iekodēts ģenētiskais portrets. Ja to nav, sākas aizvien sliktāku un vājāku šūnu kopēšanās;
 • strukturālā funkcija – no aminoskābēm 80-90% sastāv kolagēns, elastāns, keratīns, kas atbild par mūsu saistaudu, tajā skaitā ādas, matu, nagu, asinsvadu stāvokli!

Orgāni, kuriem īpaši nepieciešamas olbaltumvielas:

 • muskuļi (satur apmēram 80% olbaltumvielu);
 • āda, nagi, mati (satur apmēram 60% olbaltumvielu);
 • plaušas, liesa (satur apmēram 70% olbaltumvielu);
 • sirds (satur apmēram 60% olbaltumvielu).

Coral Club produkti pēc izvēles: Bioshape (notievēšanai, jo tā sastāvā ir hroms) vai Protiviti (1 tablete uz 10 kg jūsu svara), Spirulīna (3 x 3 tabl.), Hlorella (3 x 3), Daily Delicious Beauty Shake (skaistuma kokteilis– aizstāj ēdienreizi).

Minerālvielas

Minerālvielas (15 galvenās, pārējās (līdz 70) mikrodevās, taču arī ļoti svarīgas) ir dažādu komplicētu dzīvības procesos nepieciešamu organisko savienojumu sastāvdaļa.

Dzelzs ietilpst hemoglobīnā, jods — vairogdziedzera hormonā, cinks — aizkuņģa dziedzera un dzimumdziedzeru hormonos.

Minerālvielas piedalās vielmaiņā (minerālvielu maiņa), organisma aizsargreakcijās, kaulaudu un zobu veidošanā utt.

Kalcijs piedalās 150 dzīvībai svarīgu procesu norisē! Tas veido kaulaudus un zobus. Tam ir liela nozīme sirds muskulatūras un nervu audu darbībā. Ja kalcija daudzums asinīs samazinās, pieaug centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi. Kalcijs veicina asins recēšanu, kaulu lūzumu un ievainojumu ātrāku sadzīšanu, pastiprina organisma pretestību infekcijai un samazina iekaisumu.

Īpaša nozīme minerālvielām ir skābju-sārmu (pH) līdzsvara uzturēšanā organismā! Ja organisms saskābst, tiek traucēta visa organisma un to sistēmu darbība!

Coral Club produkti pēc izvēles vai kombinējot: Ultimate (minerālvielas + vitamīni) 1 vai 2 tabl. dienā, Maģiskais kalcijs – 2 tabl. vakarā, Bērnu vitamīni un minerālvielas (Yummies – 1 tabl. dienā), Cinks (Zn) 1 tabl. dienā, Selēns (Se) 1 tabl. dienā, Dzelzs (Fe), MSM, Ca-Mg Complex, H-500, Coral Mine – ūdens pagatavošanai ar 70 minerālvielām.

Vitamīni

12 grupas vitamīni nepieciešami organisma normālai funkcionēšanai.

VitamīniOrganismā tie ir daudzu procesu un regulatoru dalībnieki: minerālu, olbaltumvielu, ogļhidrātu un tauku metabolisma dalībnieki, normālas orgānu un sistēmas darbības dalībnieki, reģenerācijas procesu dalībnieki organismā. Vitamīnu trūkums var izraisīt dažādas veselības problēmas, sākot ar banālu nogurumu un galvas reiboni līdz nopietnām slimībām. Lielākā daļa no vitamīniem organismā nonāk ar pārtiku, un tikai daži tiek sintezēti kuņģa zarnu traktā, tomēr arī šajā gadījumā to ne vienmēr ir pietiekoši.

Dažas no biežāk sastopamo vitamīnu funkcijām:

 • A vitamīns – nodrošina normālu redzi un gēnu ekspresiju. Uztur reproduktīvās sistēmas normālu darbību, augļa attīstību un imūnās sistēmas darbību. Skaistuma vitamīns.
 • B1 vitamīns – pozitīvi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu, gremošanas orgānu, endokrīnās un nervu sistēmas darbību.
 • B2 vitamīns – darbojas kā koenzīms daudzās oksidēšanās-reducēšanās reakcijās, tai skaitā audu elpošanas ciklā.
 • B3 vitamīns – ietilpst daudzu fermentu sastāvā un piedalās tauku, ogļhidrātu un olbaltumvielu maiņā.
 • B6 vitamīns – galvenokārt piedalās olbaltumvielu maiņā. Tas aizkavē organisma novecošanos, nodrošina kuņģa sulas izdalīšanos, ūdens līdzsvaru, normalizē asinsriti. Tas nepieciešams matu augšanai un nerviem.
 • B9 vitamīns – folijskābe – laimes un skaistuma vitamīns. Darbojas arī megaloblastiskās anēmijas, miokarda infarkta, aterosklerozes un trombozes profilaksei. Grūtniecības laikā samazina iedzimtas pataloģijas risku.
 • B12 vitamīns – nodrošina šūnu dalīšanos. Anēmijas profilakses līdzeklis.
 • C vitamīns – antioksidants, kas samazina nelabvēlīgo brīvo radikāļu iedarbību uz šūnām. Piedalās vara un dzelzs vielmaiņā. Nodrošina normālus saistaudus (asinsvadu sieniņu “cements”), stimulē virsnieru hormonu darbību un serotonīna sekrēciju.
 • D vitamīns – sintezējas nierēs, kā arī ādā ultravioleto staru ietekmē. Uztur un līdzsvaro kalcija un fosfora līmeni, nodrošinot normālu kaulu attīstību un augšanu. Tas nepieciešams veseliem matiem, imūnsistēmas stiprināšanai.
 • E vitamīns – neitralizē brīvos radikāļus, kas ir galvenais novecošanās iemesls. Tas stimulē specifisko dzimumorgānu un vairogdziedzera hormonu veidošanos, palīdz neauglības gadījumā un sekmē augļa attīstību grūtniecības laikā.
 • H vitamīns – biotīns – nepieciešams ādai, matiem, nagiem, nerviem, asins cukura līmenim, muskuļiem, tauku un ogļhidrātu vielmaiņai. Produkti, kuros ir H vitamīns, ir liellopu un cūku aknas, mazākā daudzumā arī olās, gaļā un graudaugos.
 • Holīns – pieder pie B vitamīnu grupas, piedalās daudzos svarīgos vielmaiņas procesos. Tā avoti ir piens, olas, aknas, zemesrieksti.
 • K vitamīns – filohinons – piedalās kaulu metabolismā un asinsreces procesā. Nepieciešams aknu un žultsvadu slimību, arī brūču dziedināšanai. To var uzņemt, lietojot uzturā zaļos dārzeņus – spinātus, salātus, nātres, brokoļus, kāpostus, Briseles kāpostus, puķkāpostus, avokado, kivi.
 • PP vitamīns – niacīns – ir nepieciešams, lai nodrošinātu enerģijas līdzsvaru šūnās. Tas ir iesaistīts praktiski visos vielmaiņas procesos. Vitamīna avoti ir gaļa, aknas, zivis, pākšaugi, pilngraudu maize un citi veselu graudu produkti.

Coral Club produkti pēc izvēles vai kombinējot: Ultimate, Spirulīna, Lucerna, Bērnu garšīgie vitamīni (Yummies), Aktivīns, B grupas vitamīni (Tasty B), Superfood batoniņi, Kokteiļi.

Trīs nepiesātinātās taukskābes

No labajiem taukiem sastāv šūnu membrānas, smadzenes (70%), nervu audi (deficīta gadījumā tiek traucēta nervu impulsu pārnešana un visu sistēmu koordinācija), sirds (sirds muskulis saņem 1/3 enerģijas no visu taukskābju pārstrādes) un tauki nodrošina organismu ar enerģiju, kas ir galvenais enerģijas avots.

Tauki nodrošina organismu ar skābekli (plaušu alveolas 99% sastāv no taukiem. Ja trūkst taukskābes, var sākties hipoksija, jeb skābekļa trūkums organismā). Tauki uztur ķermeņa temperatūru. Nodrošina taukos šķīstošo vitamīnu (A, D, K, E) uzsūkšanos organismā. Taukskābes nepieciešamas asinsvadu elastībai, normālai tauku apmaiņai, žults izdalei, tauku šķelšanai. No holesterīna sintezējas dzimumhormoni, kortizols u.c.

Tauki lielos daudzumos atrodami riekstos, dzīvnieku un augu eļļās un cietajos sieros.

SVARĪGI: piesātinātie tauki organismā sadalās par 25–30% (pārējie var nogulsnēties uz asinsvadu sieniņām), bet nepiesātinātie tauki sadalās pilnībā!

Coral Club produkti pēc izvēles vai kombinējot: Omega 3/60, Lecitīns, Haizivs aknu tauki.

Fermenti

Fermenti piedalās visos organisma darbības procesos. Fermenti sašķeļ ēdienu, attīra asinis, samazina alerģisko reakciju risku, nodrošina šūnu apgādi ar barības vielām, šķīdina holesterīna plātnītes un tā saucamos “sliktos taukus”. Mazina iekaisuma procesus kuņģa-zarnu traktā, nodrošina imunitātes paaugstināšanos, novērš fermentu deficītu organismā u.c.

Fermentu trūkums mūsdienās novērojams pat maziem bērniem. Svarīgi ikdienā lietot fermentus, lai uzturētu aizkuņģa dziedzeri. Bet svarīgi ir lietot tikai augu izcelsmes fermentus nevis dzīvnieku, jo dzīvnieku izcelsmes fermenti nomāc paša aizkuņģa dziedzera darbību, kā rezultātā pārstāj izstrādāt paša savus fermentus.

Coral Club produkti pēc izvēles: Аsimilators, Papaija.

Labās baktērijas

Labās baktērijas ir noderīgi dzīvi mikroorganismi, kas ir daļa no normāla cilvēka mikrobioma. Labās baktērijas uzlabo zarnu mikrofloru, kas palīdz aktivizēt vitamīnu (B1, B2, B3, B6, K, folskābe) sintēzi, novērst alerģiskas reakcijas, normalizēt kuņģa zarnu trakta darbību, paaugstina organisma aizsargspējas u.c.

Kuņģa zarnu trakta bārkstiņasKopā ar pārtiku mūsu kuņģa zarnu traktā nonāk dažādi patogēnie mikroorganismi, kā, piemēram, vīrusi, baktērijas, sēnes, parazīti u.c. Tieši mūsu zarnu trakta mikroflora aktīvi piedalās imūnsistēmas šūnu veidošanas procesā, 70-80% no kurām atrodas kuņģa zarnu traktā, kurām būtu jāpilda barjeras funkcija pret patogēnajiem mikroorganismiem.

Citiem vārdiem sakot – mūsu labās baktērijas iznīcina daudzu slimību cēloņus pašā sākumposmā, lai nav jāmeklē un jāuzstāda diagnozes, ja vien labās baktērijas mums ir pietiekamā daudzumā.

Kas tad nogalina labās baktērijas?

 • Zāles, piemēram, antibiotikas neatpazīst “labās” un “sliktās” baktērijas, tās nogalina visas. Antibiotiku uzdevums ir iznīcināt visus mikroorganismus, kuri ir viņu ceļā. Tieši tādēļ pēc antibiotiku lietošanas OBLIGĀTI ir jāatjauno kuņģa zarnu trakta mikroflora;
 • Liels saldumu un cukura patēriņš;
 • Stress;
 • Krāna ūdens ar hloru, vai/un fluorīdu;
 • Neveselīga pārtika, u.c.

Izplatītākie disbakteriozes simptomi:

 • Vājums;
 • Nespēks;
 • Enerģijas trūkums;
 • Caureja / aizcietējumi;
 • Alerģiskas reakcijas u.c.

Mūsdienās 70% cilvēki cieš no disbakteriozes!

Jāatceras, ka labās baktērijas pa nedēļu NECIK nesavairosies. Lai tās “iedzīvotos” mūsu kuņģa zarnu traktā, ir vajadzīgi 2-3 mēneši. Turklāt dzīvās baktērijas VIENMĒR ir jādzer tukšā dūšā minimums 20-30 minūtes pirms ēšanas!!!! Vislabāk dzert pirms miega, jo TIKAI nakts laikā atjaunojas mikroflora.

Coral Club produkti: Super-Flora un Metastik.

Ūdens

Koraļļu ūdensMūsu veselība, ilgmūžība, darbaspējas vistiešākā veidā ir atkarīgas no tā, kādu ūdeni mēs dzeram un kādu uzturu mēs ēdam. Pieaudzis cilvēks līdz 70% sastāv no ūdens un visi organisma metaboliskie procesi norit tikai un vienīgi ar ūdens palīdzību. Ar ūdens palīdzību tiek nodrošināta barību vielu, skābekļa, enerģijas piegāde šūnām, toksīnu izvadīšana utt.

No vitamīniem, minerālvielām un visām pārējām šūnu uzturvielām būs maza jēga, ja mēs ikdienā nedzersim tīru, sārmainu, bioloģiski pieejamu, dzīvu ūdeni. Jāatgādina – ja organisma vide ir skāba, šūnām sāk trūkt skābekļa. Skābā vidē samazinās organisma imunitāte, ātrāk vairojas asinīs nokļuvušās baktērijas un vīrusi, pasliktinās spējas uzņemt vitamīnus un mikroelementus.

Coral Club ūdens pagatavošanas produkts: Coral-Mine.

Nobeigums

Diemžēl sabiedrībā ir pieņemts stereotips, ka mēs ēdam tamdēļ lai piepildītu kuņģi, bet patiesībā mums ir jāēd divu iemeslu dēļ: lai pabarotu šūnu un iegūtu enerģiju. Līdz ar to mūsu uzdevums ir pilnvērtīgi pabarot savas šūnas, sniegt tām visu nepieciešamo, lai nodrošinātu tām pilnvērtīgu funkcionēšanu un dzīves ciklu.

Mūsu šūnas – zivtiņas akvārijā, kuras jāpadzirda, jāattīra, jāpabaro un jāaizsargā!

Apkopotā informācija rakstā ir balstīta uz nutricioloģes Vinetas Meduņeckas materiāliem.

Kā iegādāties produkciju?

Produkcijas iegāde iespējama ar speciālu atlaižu karti.

Atlaižu kartes noformēšana

Lūdzu, uzmanīgi iepazīstieties ar reģistrācijas noteikumiem, ja izmantojat referālo saiti.Zane Jirgensone

 1. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos iestāties Coral Club kompānijā, Zanes Jirgensones struktūrā, kas kļūst par jūsu rekomendētāju / konsultantu;
 2. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos saņemt no rekomendētāja / konsultanta informāciju par kompānijas produkciju, tās piemērošanas koncepciju un kompānijas darbības principiem latviešu valodā.

Es piekrītu Reģistrācijas forma

Pēc reģistrācijas jums tiks piešķirts atlaižu kartes Nr., kuru pielietojot jums tiks piemērota 20% atlaide (neierobežotā laika periodā) visiem produktiem, iepērkoties kādā no Coral Club veikaliem vai internetā.

Ja vēlaties konsultēties par produktu iegādi vai lietošanu, sazinieties ar kādu no veselības konsultantiem.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEAIZVIETO PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU. KĀ ARĪ, UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEĀRSTĒ.
Green decorative leaf
Back to top