Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 29.06.2024

Vairogdziedzeris. Problēmu cēloņi un risinājumi

Vairogdziedzeris

Bieži var novērot, ka jaunām meitenēm tiek izgriezti vairogdziedzeri. Ir pat situācijas, kad vairogdziedzeris ar ķīmiskām vielām tiek apstādināts, nobloķēts, nodedzinātas šūnas utt.

Mums visiem ir jāiemācās saprast, kas notiek mūsu organismā, jo vairogdziedzeris tā pat kā visi citi orgāni ir saistīti savā starpā ar visām orgānu sistēmām. Mēs neesam tiesīgi kaut ko mākslīgi noregulēt savā organismā, kā to ir pieradusi darīt medicīna. Visam ir savi iemesli, kādēļ ir pazemināta, jeb paaugstināta vairogdziedzera darbība. Organisms pats visu noregulē, ja mēs saprotam, kas ar viņu notiek un nodrošinām viņam labvēlīgus priekšnoteikumus.

Vairogdziedzeris ir mazs tauriņveidīgs orgāns, kurš sver ~20 – 30 g un viņš ir viens no endokrīnās sistēmas dziedzeriem. Vairogdziedzeris piedalās ļoti daudzās organisma funkcijās: regulē sirdsdarbību, vielmaiņu, elpošanu, holesterīnu.

Pārējie endokrīnās sistēmas orgāni, kuri izstrādā hormonus:

 • Hipofīze un hipotalāms, tie atrodas galvā, kas ir centrālās nervu sistēmas daļa;
 • Tīmuss, kur noteiktā vecumā apmācās imūnšūnas;
 • Aizkuņģa dziedzeris, kurš ražo insulīnu un gremošanas fermentus;
 • Virsnieres;
 • Dzimumdziedzeri, gan sievišķie, gan vīrišķie.

Visi šie orgāni ir savienoti vienotā lokā. Un, ja kādā no orgāniem ir kaut kādas problēmas, tad tas atsaucas uz visu sistēmu kopumā. Turklāt visi endokrīnās sistēmas orgāni ir saistīti ar limfātisko sistēmu. Līdz ar to ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību, kas notiek limfmezglos.

Vairogdziedzera darbības ietekmes faktori

Psiholoģija

Vairogdziedzeris ir ekstremāli jūtīgs, ja organismā ir izjaukti dabiskie procesi. Pirmām kārtām tas ir jūtīgs pret stresu. Līdz ar to jāpievērš uzmanība psiholoģijai.

Nervu sistēma ir jānomierina. Stresa izvadīšanai no organisma palīdz pastaigas svaigā gaisā, sports, sekss, sauna. Kā arī vitāli svarīgs stresa hormonu izvadīšanai ir ūdens. Ja mēs nedzersim ūdeni tad kortizols, adrenalīns visu laiku krāsies organismā. Coral-Mine ar H-500 tā ir ikdiena, un, ja mēs esam sastresojušies tad silts ūdens ir jādzer ļoti daudz.

Jānodarbojas ar mērenu sportu, jo īpaši, ja ir paātrināta vairogdziedzera darbība, nedrīkst nemaz agresīvi sportot, jo atkal tiks pacelts adrenalīna līmenis.

Ēdiens

Ēdiens Vairogdziedzera darbību ietekmē nepiemērots, toksisks ar konservantiem pilns ēdiens, ar dažādiem saldinātājiem, skābinātajiem – absolūti tukšs un neēdams ēdiens.

Lai darbotos vairogdziedzeris un hormonālā sistēma, tiem ir nepieciešamas konkrētas vielas. Piemēram, jods ir jādod bērniem no gada vecuma. Īpaši jods ir nepieciešams tiem, kuriem ir lielas slodzes un nodarbojas ar sportu, jo pretējā gadījumā var izveidoties slavenā slimība, kā kretīnisms, kas ir joda trūkums – vairogdziedzera problēmas.

Ja cilvēks saka: “Par ēdienu jūs ar mani nerunājiet. Es ēdu veselīgi, man nekādi vitamīni nav nepieciešami.” Veselīgi nozīmē ko? Tas nozīmē to, ka tu dzīvo mežā vai nu tālu laukos, mēslo savu audzēto tomātu ar minerālmēsliem, no rīta tu noplūc savu tomātu un tajā pašā dienā apēd to. Lūk tas ir veselīgs ēdiens! Bet tas ka mēs domājam, ka mēs ēdam veselīgi, ka mēs esam veģetārieši, vegāni utt. tās ir absolūtās muļķības.

Dzērieni

Ja ir paaugstināta vairogdziedzera darbība, tad var dzert tonizējošus dzērienus: ingvera, mežrozītes tēju. Bet, ja ir pazemināta vairogdziedzera darbība, tad var dzert nomierinošus dzērienus, piemēram, kumelīšu tēju. Bet viss labāk cilvēkam būtu jādzer tikai ūdens, dzīvs, sārmains ūdens, jo tikai sārmainā vidē mums var veidoties hormoni, darboties fermenti un visi pārējie organisma procesi.

Runājot par enerģijas dzērieniem, tad te jāpiemin, ka viņi veicina virsnieru izsīkumu. Virsnieres atbild par stresu un hormonu veidošanos, un var sākties ļoti lielas problēmas.

Kaitīgie ieradumi

Kaitīgie ieradumi arī ietekmē vairogdziedzera darbību. Visas toksiskās vielas, kuras nonāk mutē, momentā nonāk vairogdziedzerī, jo visu ko mēs ēdam, dzeram viss iesūcas asinsritē un limfā: alkohols, smēķēšana, zobu pastas, zobu skalojamie līdzekļi utt.

Medikamenti

Kā viena no vairogdziedzera nogalināšanas metodēm ir dzert zāles. Antibiotikas, pretsāpju zāles, visas sūkājamās tabletītes, kuras tiek pielietotas lai nomāktu simptomus.

Ar medikamentu palīdzību nav iespējams nesabojāt vairogdziedzeri.

Gadījumā, ja cilvēkam ir izgriezts vairogdziedzeris un viņam kā likums izraksta L-tiroksīnu, no tā vairs nevar nekur likties. Šajā gadījumā obligāti ir jāstiprina sirds muskulis, jo L-tiroksīns ar laiku nobeidz sirds muskuļa darbību. Sirds muskuļa atbalstam regulāri jālieto Omega 3/60, Q10, ginko biloba, magniju, haizivs aknu eļļu, lecitīnu.

Vīrusi, parazīti, sēnītes un baktērijas

Baktērijas Parazīti pastarpināti, jo tiešā veidā viņi neapēd vairogdziedzeri, bet viņi dod nenormāli lielu toksisku slodzi organismam.

Mandeles ir tiešā veidā saistītas ar limfvadiem. Tātad viss kas dzīvo mums degunā, visi haimorīti, adenoīdi, angīnas, hroniski visādi faringīti, dažādi tonsilīti. Tas nozīmē, ka tur kaut kas dzīvo. Tur dzīvo citomegalovīruss, kandida, herpes, streptokoki un stafilokoki.

Tas viss ko mēs bērnībā un daudzu gadu garumā esam saķēruši, tas viss tiešā veidā caur asinsriti nonāk limfmezglos. Un limfmezglos kā zināms dzīvo mums imūnšūnas, kuras patrulē organismā un izķer baktērijas, vīrusus, sēnes utt. Un tad, kad viņu ir par daudz, tad arī pietūkst limfmezgli, veidojas dažāda veida mezgli, iekaisuma perēkļi. Un kas ir jādara!? Ir jāattīrās, nevis jāgriež viss ārā! Pēc organisma attīrīšanas, obligāti ir jāveic limfas attīrīšana.

Ekoloģija

Ekoloģija arī uz visu ietekmē. Kādā vidē mēs dzīvojam, ko elpojam utt. Jāizvairās no nitrātiem, pesticīdiem, radiācijas. Radiācija uz vairogdziedzeri iedarbojas nāvējoši.

Vairogdziedzera problēmu simptomi

Ir novērojumi, ka cilvēki kuriem ir vairogdziedzera problēmas, ir diskomforta sajūta kakla rajonā un neapzinoties izvairās no apģērba, kurš pieskaras kakla zonai.

Acu asarošana un sajūta, ka acī kaut kas ir iebiris.

Vairogdziedzeris ietekmē arī menstruālā cikla norisi. Un ir veikti atsevišķi pētījumi, ka traucēta vairogdziedzera darbība ir saistīta ar neauglību un palielina spontānā aborta iespēju.

Vairogdziedzera problēmu gadījumā kategoriski nedrīkst: sauļoties, lietot solāriju un taisīt masāžu.

Pazemināta vairogdziedzera darbības gadījumā ir daudz fiziski jākustas, bet paaugstinātas darbības gadījumā ir jāievēro miers.

Vairogdziedzeris izstrādā divus hormonus:

 • Trijodtironīnu T3
 • Tiroksīnu T4
 • TTg – hipofīze atrodas galvā lai izstrādātos divi iepriekšminētie hormoni

Ja vairogdziedzera darbība ir paaugstināta tad T3 un T4 būs paaugstināts, bet TTg būs pazemināts.

Savukārt pazemināta vairogdziedzera darbības gadījumā T3 un T4 būs pazemināti, bet TTg būs paaugstināts.

Paaugstināta vairogdziedzera darbība

 • Cilvēki skrien, dara visu ātri lai izdarītu visu iespējamo un paši atrodas kā vāveres ritenī;
 • Straujš svara kritums, neatkarīgi no ikdienas ieradumiem;
 • Var izjust trauksmes, nemiera sajūtu;
 • Var izjust pastāvīgu aizkaitināmību, nervozitāti, ātras dusmas;
 • Ēstgribas palielināšanās ar to visu, ka krītas svars. Negūst sāta sajūtu, visu laiku ir nepieciešama papildus enerģija, jo ļoti ātri tiek iztērētas kalorijas;
 • Vēdera izeja var būt šķidrāka un biežāka;
 • Būs karsti pat normālā temperatūrā. Organisma iekšējā temperatūra var būt paaugstināta no 37 – 37,2 grādiem;
 • Būs izteiktāka svīšana. Silta, mitra āda;
 • Sirdsklauves;
 • Paātrināta elpošana, aizdusa;
 • Paātrināts sirds ritms;
 • Paaugstināts asinsspiediens;
 • Roku trīce;
 • Nespēks;
 • “Mirdzošas acis”, jeb vizuāli lielākas, izvirzītas acis.

Pazemināta vairogdziedzera darbība

Pazemināta vairogdziedzera darbību ir grūtāk novērtēt, jo cilvēkam lēnām, nemanāmi pieaug svars, cilvēki ir miegaināki, negrib vingrot no rītiem utt.

Vairogdziedzeris izdala mazāk hormonus, tādēļ arī rodas svara pieaugums, nepietiek hormonu daudzums, kurš piedalās ēdiena pārstrādē.

 • Tieksme uz ātrajiem ogļhidrātiem lai iegūtu enerģiju;
 • Miegainība;
 • Domas bez iemesla aizpeld;
 • Nomākts, depresīvs stāvoklis;
 • Grūti koncentrēties;
 • Pazūd apetīte;
 • Rodas lēnāka gremošana, kā rezultātā var rasties vēdera aizcietējumi, vēdera uzpūšanās, var sākt veidoties gāzes;
 • Hroniskas locītavu sāpes;
 • Paaugstinās holesterīna līmenis;
 • Salīgums. Šajā gadījumā organisma iekšējā temperatūra var būt pazemināta no 35,8 – 36,3 grādiem;
 • Pazemināts asinsspiediens;
 • Aukstas rokas un kājas;
 • Sausa āda, trausli nagi, mati, matu izkrišana;
 • Tirpšanas sajūtas ekstremitātēs;
 • Aizkavēta pubertāte bērniem, gan zēniem, gan meitenēm. Tas nozīmē ka ļoti svarīgi grūtniecības laikā uzņemt gan jodu, gan visus pārējos vitāli svarīgos nutrientus, lai bērniņš attīstītos un piedzimtu vesels.

Vairogdziedzera normalizēšana

Pie paaugstinātas vairogdziedzera darbības ir nepieciešams kaut kas tāds, kas nomierinās mūs. Un šajā gadījumā talkā var ņemt dabisku augu grifoniju, kas normalizēs un pazeminās stresa līmeni. Nervu audu koriģējošam šūnu uzturam ir nepieciešams: fosfolipīdi, aminoskābes, B grupas komplekss, folskābe un Mind Set.

Būtu vēlams izvairīties no produktu lietošanas, kuri traucē jodu uzsūkšanos organismā: rāceņi, ciedru rieksti, sojas pupas, prosas graudi, brokoļi, Briseles kāposti, lapu kāposti.

Ir ļoti svarīgi lai mūsu organismā būtu selēns. Selēns ir svarīgs antioksidants un vairogdziedzera aizsardzība. Selēns pārvērš neaktīvo T4 hormonu aktīvajā T3 hormonā.

Grūtniecības laikā var lietot Prenatal + kompleksu, kurā ietilpst arī jods. Vienā kapsulā Prenatal+ ir 150 μg joda, bet grūtniecības laikā ieteicamā diennakts joda deva ir 250 μg. Līdz ar to var paņemt vienu tableti Prenatal + un dažas tabletes Spirulīnas.

Grūtniecības laikā jods ir nepieciešams normālai vairogdziedzera funkcionēšanai. Nepietiekama šī elementa uzņemšana grūtniecības laikā var novest pie strumes (vairogdziedzera palielinājums) veidošanās, turpmākām vairogdziedzera funkciju izmaiņām mātēm un vairogdziedzera darbības traucējumiem bērniem. Tādēļ grūtniecības laikā ir ieteicams pārbaudīt vairogdziedzeri un kompensēt joda trūkumu.

Vairogdziedzera normalizēšana

Bērniem var dot bērnu vitamīnu kompleksu Yummy Vits, kurš satur arī jodu, lai bērniņš attīstītos pilnvērtīgi un bez problēmām.

Coral Kelp – Japāņu laminārija, brūnaļģe, kas ir jūras augs un ir ļoti bagāta ar jodu. Brūnaļģe nomāc apetīti, mazina svaru. Brūnaļģes sastāvā ir arī ingvers, kurš stimulē vairogdziedzera darbību. Līdz ar to Coral Kelp būs laba izvēle, ja ir pazemināta, jeb paaugstināta vairogdziedzera darbība. Bet jāņem vērā, ka pie paaugstinātas vairogdziedzera darbības ir jābūt uzmanīgiem ar joda lietošanu. Pa priekšu ir jāzina kādi ir vairogdziedzera rādītāji un vai mezgli nav vairogdziedzerī.

Spirulīna normalizē vielmaiņu, satur vitamīnu, minerālu kompleksu, bagātināta ar jodu.

Ķiploka ekstraktu var izmantot, kā selēna avotu, jo ķiploks satur daudz selēnu.

Selēns sintezē T3 hormonu, kurš ir nepieciešams normālai organisma fiziskai un garīgai attīstībai, un arī centrālās nervu sistēmas attīstībai. Piemēram, selēna pielietošana pirmajās nedēļās un mēnešos pēc infarkta sekmē ātrāku izveseļošanos.

Jods ir nepieciešams pie jebkuras vairogdziedzera darbības. Bet viņš mums ir vajadzīgs organisks un mikro devās. Jodētā sāls mums nederēs un jebkas cits, kas ir mākslīgi radīts. Mums der tikai tas, kas ir bijis vai nu augs, vai nu dzīvnieks. Ideālā gadījumā mums ir laminārijas, aļģes, jūras kāposti, zivis. Bet ir jāskatās koriģējošās pārtikas izcelsme, jo piemēram, lielajās zivis uzkrājās dzīvsudrabs, kurš arī nograuj vairogdziedzera darbību.

Bija veikti daudzi pētījumi par joda pietiekamību organismā un vienā no pētījumiem, kurā piedalījās arī viens no ģimenes ārstiem Andris Baumanis. Pētījumā tika atlasīta cilvēku kopiena dažāda vecuma posmos, kuriem pētīja viņu ikdienas uzturu. Katru dienu tika ņemtas urīna analīzes un skatījās, kas pietiek un kas nepietiek.

Pats ārsts arī piedalījās pētījumā un dienā, kad bija jānodod analīzes viņš kā reiz bija ēdis krabju nūjiņas (nav pats labākais ēdiens) un jūras kāpostus. Un viņa joda daudzums organismā bija daudz labāks nekā dienās, kad viņš jūras kāpostus nebija ēdis.

Pēc ārsta vārdiem, ļoti daudziem jauniešiem, kuri ir viņa lokā, kuri nāk ar svara problēmām, 80-90% ir iesaistītas vairogdziedzera problēmas.

Pat Eiropas Savienības mērogā tiek izskatīta iespējamība ieviest jodēto sāli mācību iestādēs.

Līdz ar to ieteicams, vismaz jūras kāpostus iekļaut savā ēdienkartē. Bet kāpēc neuzsūcas neorganiskais jods? Jo viņam NAV aminoskābju režģa. Savukārt jods mums neuzsūcas, ja mums nav selēna un cinka. Lai veidotos tirozīns mums ir vajadzīgas aminoskābes un jods.

Aļģes – spirulīna, hlorella ir šīs unikālās molekulas, kurā ir gan jods, kurš iepakots aminoskābēs, kur ir jau selēns un cinks. Tā ir dabas viela, kuru atpazīst šūna un kuru var izmantot. Tas ir pavisam cits līmenis nekā jodēto sāli censties iedabūt iekšā šūnā.

Vairogdziedzeris ir tāds orgāns, kas barojās no rīta puses. Līdz ar to joda līmeni labāk celt dienas pirmajā daļā.

Vairogdziedzera attīrīšana

Viens no svarīgiem uzdevumiem ir piesārņojuma un intoksikācijas novēršana. Visi autoimūno tireoidīti – “dīts” nozīmē, ka tur kaut kas dzīvo. Visas autoimūnās saslimšanas – imūnšūnas uzbrūk vairogdziedzerim lai izķertu un apēstu to, kas tur dzīvo.

Kuņģa zarnu trakts ir jātīra, aknas ir jātīra, jo arī viņi piedalās hormonu sintēzē un toksikācijas likvidācijā. Tātad pirmām kārtām ir jāattīra kuņģa zarnu trakts, jo visi organisma procesi sākas tieši zarnu traktā. Zarnu trakta attīrīšanai var izvēlēties programmu “Vesels zarnu trakts“.

Virsnierēm arī obligāti ir jāpievērš uzmanība un jāatbalsta tās lai nepieļautu iztukšošanos, jo virsnieres palīdz tikt galā ar stresu. Virsnieres atbalstam ar lucernu.

Visiem kuriem ir problēmas ar vairogdziedzeriem vēlams produktus lietot bez kapsulām. Tātad katru produktu nosūkāt, apēst, jeb taisīt siltas tējas veidā (ne karstākā par 36-40 grādiem) lai visas vielas pa taisno nokļūtu vairogdziedzerī.

Produkts Nr. 1 – Koloidālais sudrabs. Koloidālais sudrabs ir antibakteriāls līdzeklis, kurš nogalina absolūti gandrīz visus vīrusus, 650 baktēriju veidus. Iedarbojas uz sēnēm (minimāli), vīrusiem, baktērijām, uz stafilokokiem, streptokokiem, herpēm u.c.

Ja mums mandeles palielinātas vai degunā, ausīs kaut kas ir – pūšam uz mandelēm, degunā, pilinām ausīs.

Kā dzert Koloidālo sudrabu? Paņemam lielu karoti, un stundu pirms ēšanas, tukšā dūšā lejam un turam mutē minimums vienu minūti. Bet pie vairogdziedzera problēmām ielejam zem mēles, kur ir asinsvadi un limfa, un turam vismaz 10 minūtes, cik var izturēt. Bet tie, kuriem ir lielas problēmas ar vairogdziedzeri, tie izturēs pat vairāk. Vispirms turam mutē un pēc tam rijam nost.

Nākamais produkts kuru var izmantot tīrīšanai ir skudru koka miza (Pau’D Arco).

Trešais produkts, kurš palīdz gan pie autoimūnām problēmām, gan vairogdziedzeru iekaisumiem, mezgliem utt. ir kaķa nags.

Paralēli visam obligāti lietojam fermentus, un arī atvērtā veidā zem mēles. Fermentus lietojam pastāvīgi, gan attīrošajās, gan barojošajās programmās. Fermenti ir “sanitāri”, kuri likvidē iekaisumus un tīra audus.

Vēl viens veids kā mazināt intoksikāciju ir paturēt zem mēles eļļu (pēc iespējas labāku), jeb labu augu sviestu 10-15 minūtes. Spļaujot ārā eļļu, jeb sviestu varēs redzēt, ka eļļa, jeb sviests būs ar tādu kā baltu saturu. Eļļa ļoti daudz izvelk toksīnus, jo jāņem vērā, ka ne visi toksīni šķīst ūdenī, ir arī taukos šķīstošie toksīni.

Vairogdziedzera šūnu uzturs

Vairogdziedzerim ir nepieciešama enerģija un aizsardzība, tādēļ Koenzīmu Q10 – 3 kapsulas zem mēles.

Nākošais, kas ļoti patīk dziedzeriem ir fosfolipīdi un omega, kuri iesaistās arī hormonu veidošanas procesos, veicina visu audu atjaunošanos, un nodrošina nervu sistēmas un hipofīzes darbību.

Lecitīnu un omegu nežēlojam. Omegu minimums 3 kapsulas dienā, lecitīnu 3×2 un vairāk. Visu var pārkost un izsūkāt. Haizivs aknu eļļu 4-6 kapsulas dienā.

Un protams, klāt aminoskābes, jo bez aminoskābēm neveidojas nekas, ne hormoni, ne neironi, nekas. Visiem tikai šķiet, ka visi ēd gaļu olas utt., bet būtībā viņas neuzsūcas pareizi. Un olbaltumvielu deficīts ir praktiski visiem cilvēkiem, un arī bērniem. Ja jūs redzat apalīšus, ļumīgus bērniņus, ar noslieci uz lieko svaru, tad tas jau ir mikroelementu un aminoskābju deficīts. Ir pat lielo pilsētu slimība – olbaltumvielu deficīts, jo ogļhidrātu apmaiņas procesi nenotiek normāli. Vairogdziedzeris ir orgāns, kurš atbild par enerģiju. Vairogdziedzeris ir enerģētiskais regulators un atbild par visiem olbaltumu apmaiņas procesiem.

Nobeigums

Lai kāda būtu problēma organismā, visam ir savs iemesls, un ir bezjēdzīgi bendēt savu veselību nomācot problēmas simptomus, nerunājot nemaz, ja kaut ko izgriež, nogriež utt. ar to problēma nebūs atrisināta.

Neatkarīgi no tā kāda ir problēma, vairogdziedzera, aknas, jeb kāda cita problēma, mums ir jāattīra organisms, jādzer dzīvs ūdens, jālikvidē intoksikācija un jādod organismam pilnvērtīgs šūnu uzturs. Jāņem vērā, ka sakārtot vairogdziedzeri nemainot savu dzīvesveidu būs neiespējami. Tātad, ejot pēc Veselības Koncepcijas soli pa solim, mainot savu dzīvesveidu ir iespējams sakārtot ne tikai vairogdziedzera problēmas, bet visu organismu kopumā.

Apkopotā informācija rakstā ir balstīta uz nutricioloģes Vinetas Meduņeckas un ārstes Olgas Butakovas materiāliem.

Vairogdziedzeris – problēmu cēloņi un risinājumi

Olga Butakova: vairogdziedzeris (krievu valodā)

Kā iegādāties produkciju?

Produkta iegāde ir iespējama ar 20% atlaidi.

Atlaižu kartes noformēšana

Lūdzu, uzmanīgi iepazīstieties ar reģistrācijas noteikumiem, ja izmantojat referālo saiti. Zane Jirgensone

 1. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos iestāties Coral Club kompānijā, Zanes Jirgensones struktūrā, kas kļūst par jūsu rekomendētāju / konsultantu;
 2. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos saņemt no rekomendētāja / konsultanta informāciju par kompānijas produkciju, tās piemērošanas koncepciju un kompānijas darbības principiem latviešu valodā.

Es piekrītu Reģistrācijas forma

Pēc reģistrācijas jūs saņemsiet klienta numuru, kuru varēsiet izmantot, lai saņemtu 20% atlaidi (uz neierobežotu laiku) visiem produktiem, iepērkoties kādā no Coral Club veikaliem vai tiešsaistē.

Ja vēlaties saņemt padomu par produktu iegādi vai lietošanu, lūdzu, sazinieties ar kādu no veselības konsultantiem.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEAIZVIETO PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU. KĀ ARĪ, UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEĀRSTĒ.
Green decorative leaf
Back to top