Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Nutricioloģija

Nutricioloģija, zinātne par uzturu, skābju-sārmu līdzsvars

Nutricioloģija (tulkojumā no grieķu valodas – zinātne par uzturu). Nutricioloģijas mērķis ir izpētīt pārtikas produktu un uzturvielu ietekmes likumus, saistībā ar cilvēka veselību, atrast vieglas uzturvielu asimilācijas, pārstrādes un utilizācijas ceļus. Nutricioloģiju nevajadzētu jaukt ar dietoloģiju – tie ir divi dažādi jēdzieni.

Atšķirībā no dietoloģijas, nutricioloģija vairāk piemērota kompleksai uztura problēmas apguvei — sākot no cilvēka izvēles motīviem, kādēļ izvēlas vienu vai citu pārtikas produktu līdz pat šūnu barošanas mehānismiem un to ietekmi uz organisma veselību kopumā.

Nutricioloģija balstīta uz augstākajām tehnoloģijām un nanotehnoloģijām kas iekļauj sevī:

  • Pārtikas produktos esošo uzturvielu un komponentu izpēti;
  • Uzturvielu uzņemšanas un mijiedarbības nosacījumus;
  • Uzturvielu ietekmi uz organismu.

Jebkuras dzīvas būtnes, ieskaitot cilvēku, veselība sākas un beidzas šūnu līmenī!!!

Uztura līdzsvara atjaunošanai un organisma normālai funkcionēšanai ir nepieciešami:

  • Nutriceptiķi – organismam nepieciešamo vielu deficīta likvidēšanai vajadzīgie komponenti: vitamīni, mikroelementi, neaizstājamās aminoskābes, polinepiesātinātās taukskābes, fermenti;
  • Parafarmaceptiķi – produkti, kuros galvenā aktīvā viela ir ekstrakti un augu formulas;
  • Fitopreparāti – dabīgas izcelsmes produkti ar terapeitisku iedarbību;
  • Probiotiķi – dzīvas derīgās baktērijas, kuras atjauno dabīgo organisma mikrofloru.

Šīs bioloģiski aktīvās vielas nodrošina cilvēka orgānu un sistēmu funkcionālu atbalstu.

Skābju-sārmu līdzsvars un šūnu uzturs

Svarīgs jēdziens notricioloģijā ir skābju-sārmu līdzsvars. Diemžēl, mūsdienu barošanas sistēma, kurā dominē termiski apstrādāti produkti, izraisa pārmērīgu organisma iekšējās vides saskābšanu. Saskaņā ar vairāku zinātnieku viedokļiem — tas ir viens no galvenajiem parazītu, hronisku un daudzu citu slimību izraisošiem faktoriem.

Pēdējos gados lielu nutriciologu uzmanību piesaista šūnu barošanas problēma. Lieta tāda, ka pastāvīga negatīvo faktoru (stresi, slikta ekoloģija, medikamenti, nepareizs uzturs utt.) ietekme liek organismam tērēt savus resursus, lai pielāgotos tiem. Ar nelielo barības elementu daudzumu, kuri nonāk ar pārtiku organismā palielinās brīvo radikāļu veidošanās, kuri savukārt uzbrūk šūnām. Un kā zināms brīvo radikāļu negatīvā ietekme ir primārais novecošanās faktors.

Vineta Meduņecka: Tavs jaunais ES 365 dienās vai sistēmiska organisma atjaunošana

Cilvēka organismā norit pastāvīgi procesi, kam ir autopilota režīms (veselības konstantes). Procesu norises kvalitāte ir priekšnoteikums cilvēka vispārējam veselības stāvoklim. Kad procesi ir kavēti, iestājas noteiktas saslimšanas. Radot šo procesu norisei optimālus apstākļus, atjaunojas organisms un tiek nodrošināts labs veselības stāvoklis.

Veselības Koncepcijas mērķis ir pakāpeniski, ievērojot noteiktu fizioloģisko secību, aktivizēt un optimizēt visu procesu norisi cilvēka organismā. Tā, nav atsevišķu slimību ārstēšana, ar to nodarbojas medicīnas iestādes. Šī ir organisma funkciju atjaunošana ar nutricioloģijas palīdzību. Nutricioloģija, kā zinātne par papildus šūnu barošanu, izvirza sev daudz vienotākus un svarīgākus uzdevumus. Tās mērķis – nodrošināt minētos procesus un paaugstināt to kvalitāti, apgādājot šūnas ar visām nepieciešamajām barības vielām (1,5 l dzīva ūdens, 15 bāzes mikroelementiem, 28 aminoskābēm (7 no tām neaizvietojamās), 12 vitamīniem, 7 grupas fermentiem, 3 neaizvietojamām taukskābēm, šķiedrvielām, dzīvām baktērijām un antioksidantiem). Runa ir par šūnu bagātināšanu ar bioloģiski aktīvām vielām un nevajadzīgo vielu izvadīšanu.

Nutricioloģijas speciālisti nemitīgi pievērš cilvēku uzmanību tam, cik svarīgi ir racionāls, veselīgs šūnu uzturs. Jo šūnu uzturs — tas ir galvenais organisma celtniecības materiāls. Zinātniski pierādīts, ka cilvēka ķermenis ir pilnībā atjaunojams. Viss ir atkarīgs no tā, ko mēs dodam mūsu šūnai – no tā arī sastāv mūsu organisms. Ja mēs nodrošinām pēc Veselības Koncepcijas visu nepieciešamo mūsu šūnai, tad mēs reāli varam atjaunot organismu apmēram 3-4 gadu laikā.

Juris Serjaga: Veselības Koncepcija

Ja vēlaties konsultēties par produktu iegādi vai lietošanu, sazinieties ar kādu no veselības konsultantiem.

Back to top