Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 10.07.2022

Veģetatīvā distonija. Cēloņi un risinājumi

Veģetatīvā distonija

Veģetatīvā distonija mūsdienās tiek uzstādīta katram otrajam cilvēkam. Diemžēl to starpā ir arī mazi bērni, kuri cieš no šīs problēmas.

Veģetatīvās distonijas diagnozi ieviesa krievu akadēmiķis Aleksandrs Veins, bet ātri vien viņš atteicās no tās, jo medicīnā nav noteiktu pazīmju veģetatīvajai distonijai. Šobrīd veģetatīvā distonija tiek diagnosticēta tikai bijušajās padomju savienības valstīs, bet nekur citur tādas diagnozes nav. Bet pasaulē ir otra galējība, ka visas panikas un trauksmes lēkmes, viss tas kā izpaužas veģetatīvā distonija, tiek uzskatīti par nervu sistēmas traucējumiem un cilvēki masveidā tiek sēdināti uz antidepresantiem. Patiesībā veģetatīvā distonija lielā mērā ir saistīta ar asinsvadu problēmām un organisma intoksikāciju.

Veģetatīvās distonijas simptomi:

 • Nervozitāte;
 • Satraukums;
 • Ātra uzbudinātība;
 • Agresijas lēkmes;
 • Nogurums;
 • Vājums;
 • Nejaukas sajūtas sirds apvidū;
 • Sirdsklauves;
 • Galvas reiboņi;
 • Dažāda veida galvassāpes – migrēnas utt.
 • Slikta dūša;
 • Auksti sviedri;
 • Karstuma viļņi. Menopauze arī ir saistīta ar asinsvadu problēmām un vienu, konkrētu orgānu.
 • Baiļu sajūta;
 • Panikas lēkmes;
 • Trauksme;
 • Līdzsvara zudumi;
 • Atmiņas traucējumi;
 • Miega traucējumi.

Mūsdienu medicīnas izvirzītie veģetatīvās distonijas cēloņi:

 • ģenētika;
 • var rasties pēc smagas grūtniecības;
 • īpatnības cilvēka uzbūvē;
 • fizisko aktivitāšu trūkums;
 • miega režīma neievērošana;
 • somatiskās saslimšanas;
 • nervu sistēmas traucējumi (infekcija, intoksikācija, trauma);
 • psihiskie traucējumi.

Medicīna veģetatīvo distoniju iedala trīs tipos:

 • hipotoniskais tips – cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu;
 • hipertoniskais tips – cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu;
 • kardiālais tips – cilvēkiem ar sirdsklauvēm un sirdsdarbības traucējumiem.

Galvas smadzeņu darbība

Mūsu visu vadības centrs ir galvas smadzenes, kuras barojas 24h diennaktī. Un, ja ir kādi traucējumi tātad viņām kaut kas pietrūkst. Smadzenes ir ļoti rijīgas, jo intelektuālā slodze patērē vairāk enerģijas nekā fiziskā. Bieži vien bērniem eksāmenu laikā nāk virsū lēkmes, bet tā ir vienkārši centrālās nervu sistēmas pārslodze.

Smadzeņu darbībaKā notiek smadzeņu barošana? 2/3 smadzenes baro miega artērija, un 1/3 baro mugurkaula artērija. Ja ir kādi veģetatīvās distonijas pazīmju traucējumi, tad pirmkārt tas nozīmē, ka ir traucēta skābekļa un barību vielu piegāde smadzenēm, bet tas ir mūsu galvenais uzdevums, lai to visu nodrošinātu. Pirmkārt ir jāskatās, kādā stāvoklī ir mugurkauls, un jāvēršas pie laba osteopāta. Līks mugurkauls, skolioze, radziņu saaugumi uz mugurkaula, atlanta nobīde, vāji saistaudi, fizisko kustību trūkums tas viss pasliktina pilnvērtīgu smadzeņu apgādi. Un protams, barošanas vaina. Bērna augšanas periodā nenodrošinām viņu ar pilnvērtīgu šūnu uzturu.

Medicīna parasti cilvēkiem ar veģetatīvās distonijas simptomiem iesaka vai nu pretsāpju zāles, lai cilvēks nejustu sāpes, vai arī dod smadzeņu metabolītus, bet viens, jeb otrs problēmu neatrisina. Bet kā strādā smadzeņu metabolīti? Nepietiek ar to, ka jau smadzeņu šūnām nepietiek skābekļa, un barību vielu, papildus visam metabolītu preparāti mākslīgi samazina šūnas vajadzību pēc skābekļa. Cilvēks pārstāj just, ka viņam nav skābekļa un tas arī ir viss. Metabolīti nepiegādā skābekli un neatrisina problēmu, un tas var būt ļoti bīstami, jo pirmkārt, kā jau visām zālēm ir blaknes un tad, kad cilvēks vēlās šīs zāles atmest iestājas ļoti spēcīga krīze.

Organisma toksikoze

Sirds-asinsvadu sistēma

Organisms sakrājot toksīnus, sirds-asinsvadu sistēma cieš pirmā no toksiskās slodzes. Sirds-asinsvadu sistēmā toksīni nogulsnējas gar asinsvadu sieniņām, tie uzkrājas, asinis kļūst biezākas un cilvēks to izjūt vai nu kā zemu, vai nu kā augstu asinsspiedienu. Zems asinsspiediens nozīmē, ka šūnas nesaņem skābekli un barības vielas, jo netiek nodrošināta pietiekoši kvalitatīva barību vielu piegāde. Un rezultātā cieš visas orgānu sistēmas un galvas smadzenes, kuras ir ļoti jūtīgas uz barību vielu un skābekļa trūkumu.

Biezas asinisPiemēram, ja mēs sasietu visus asinsvadus vienā virknē, tad ar to daudzumu varētu 8x aptīt apkārt zemeslodei. Un paši mazākie kapilāriņi ir tik maziņi, ka caur viņu iziet tikai viens eritrocīts. Bet, ja viņi ir salipuši, viņi nevar iziet cauri un riņķot, asins mazajos kapilāros, un tas var novest pie dažādām problēmām.

Asinsspiediena norma ir 120 uz 80. Pie 10% toksīnu neizvadīšanas šī norma nokrīt uz 110 – 70. Ja neizvadās 20% toksīnu tad tā nokrīt uz 100 – 60. Un, ja no organisma nav izvadīti 30% toksīnu, tad asinsspiediens nokrītas uz 90 – 50, un tas jau ir totāls skābekļa bads, un šo mūsdienu medicīna sauc par veģetatīvo distoniju. Bet reāli veģetatīvā distonija nozīmē, ka asinsvadi ir piesārņoti, skābeklis netiek piegādāts un cilvēks izjūt dažādas sliktas pazīmes (elpas trūkumu, panikas lēkmes un dažādus stāvokļus saistītus ar nervu sistēmu).

Savukārt kad organisms tā vairs nespēj funkcionēt, jo viņam kaut kā tās asinis ir jādabū cauri asinsvadiem un organisms sāk asinsspiedienu celt, un tā jau ir hipertonija, jeb paaugstināts asinsspiediens. Un cilvēks domā, ka viņš ir slims, bet īstenībā organisms ir piesārņots, jo organisms vairs nespēj pilnvērtīgi funkcionēt tādos apstākļos.

No toksikozes tālāk cieš:

 • nervu sistēma;
 • āda un izvadsistēma;
 • elpošanas sistēma;
 • kaulu muskuļu sistēma;
 • reproduktīvā sistēma.

Mikrocirkulācijas traucējumi rada jebkādas problēmas, un katrs cilvēks organisma toksikozi izjūt dažādi.

Organisma attīrīšana

Visu mūsu uzdevums ir uzlabot un uzturēt labā stāvoklī mikrocirkulāciju.

Veģetatīvās distonijas gadījumā, kā pirmā ieteicamā ir Koral Detoks programma, jo ir svarīgi no sākuma normalizēt asinis. Koral Detoks ietilpst četri produkti, kuri izvada no organisma ūdenī un taukos šķīstošos toksīnus. 80% ir ūdenī šķīstošie toksīni, kuri izvadās caur nierēm, bet 20% ir taukos šķīstošie, kuri izvadās caur aknu.

ūdenī un taukos šķīstošie toksīniŪdens pats par sevi ir neaizstājams, jo visa sirds-asinsrites sistēma 95% sastāv no ūdens. Tādēļ ūdens kvalitātei ir jābūt pēc iespējas labākai, lai ūdens spētu uzsūkties šūnā un atbilstu visām dzīva ūdens īpašībām.

Ūdenī šķīstošo toksīnu izvadīšana

Koral-Main ūdens atverot klasterus (kabatas), spēj salikt tajos toksīnus, skābes un visu to dēļ kā mums ir saskābušas asinis, un izvadīt visu laukā no organisma. Veģetatīvās distonijas gadījumā noteikti tas ir stress, kurš ir jāizvada no organisma. Asins sastāvu mēs varam izmainīt 20 minūšu laikā padzeroties, pietiekoši siltu, sārmainu Koral-Main ūdeni kopā ar H-500, kas novērš saskābšanu, izvada no organisma stresu un ūdenī šķīstošos toksīnus, padara asinis sārmainākas un plūstošākas. Tātad stresu kā tādu varam izvadīt ar siltu ūdeni un nosvīstot (fiziska slodze), toksīni izdalās caur sviedriem.

Koral-Main sastāvā ietilpst organiskie 70 mikro- makro elementi jonu formā, kuri palīdz celt pH līmeni. Veģetatīvās distonijas lēkmju gadījumos, ieteicams taisīt siltu, koncentrētu uz 0,5 l Koral-Main ūdeni, kas palīdzēs celt pH.

Taukos šķīstošo toksīnu izvadīšana

Pārējie divi produkti Assimilators un Lecitīns tīra asinis no taukos šķīstošajiem toksīniem. Ja asinis ir biezas, tad tajās ir neapstrādātas pārtikas molekulas, bet Assimilators – augu izcelsmes fermenti tīra no organisma šīs neapstrādātas molekulas. Assimilators visu sašķeļ un tādā veidā asinis kļūst sārmainākas, tīrākas un tekošākas.

Veids kā cilvēkiem normalizēt stāvokli, ja ir, jeb tuvojas hipertonija (augsts asinsspiediens): uz siltu ūdens glāzi uztaisīt koncentrētu Koral-Main kopā ar H-500 un klāt iedzert divas kapsulas assimilatoru. Un papildus iedzert / nosūkāt 2-3 kapsulas lecitīna. Šis viss ir jādzer tukšā dūšā.

Fosfolipīdiem (lecitīns) arī ir liela nozīme asins šķidrināšanas nolūkiem, jo tie tīra ārā taukvielu nogulsnes, kuras rodas uz asinsvadu sieniņām, no kurām savukārt veidojas trombi.

Viena no problēmām, kādēļ sabiezē asinis, ir tā ka mūsu akna nespēj ražot žulti pārtikas pārstrādei. Un viens no žults uzdevumiem ir šķelt taukus, bet tad kad tas netiek darīts, tad caur zarnu traktu viss nonāk asinsvados. Tad veidojas holesterīns, trombi, asins aneirisms. Lecitīns ir žults dzinējs un, ja mēs regulāri lietosim fosfolipīdus un taukus, mums šīs problēmas nebūs, jo viņi dzen žulti, tīra aknas un asinsvadus.

Koral Detoks ir bāzes produktu komplekts, kuru būtu jālieto ikvienam ikdienā,  lai uzturētu labu pārtikas šķelšanu, labu asins un ūdens kvalitāti.

Nervu sistēmas nomierināšana

Pirts piederumiStresa laikā, kad mēs ilgi stresojam, mūsu virsnieres ražo daudz kortizolu (nāves hormonu). Ļoti labi to var redzēt sievietēm, kurām kortizols nosēžas uz vēderiņa. Ja cilvēks ir nelīdzsvarots, jeb sēž uz antidepresantiem, tad iesakāms pie Koral Detoks programmas paņemt klāt grifoniju, kas palīdzēs nomierināt nervu sistēmu.

Grifonija ir centrālās Āfrikas augs, kurš optimizē gan centrālo, gan perifēro nervu sistēmu. Pats īpašākais augā ir sēklas, kurās ir visvairāk 5 HTP, kas ir aminoskābe. Šī aminoskābe kopā ar B6 un B12 palīdz veidoties endorfīnam, kas savukārt aktivizē serotonīnu.

Obligāti jāveic elpošanas vingrinājumi, jo elpošanas sistēma atbild par centrālās sistēmas darbību. Jāveic veselīgas fiziskās aktivitātes. Pirts ļoti labi nomierina un vada ārā toksīnus. Kam nav pirts, var iet sāls vannā ar pievienotu antioksidantu H-500.

Jānormalizē dienas režīms, lai var pilnvērtīgi atpūsties ne mazāk kā 8 stundas diennaktī. Pareizi, regulāri ēst un iekļaut savā ēdienkartē vairāk dzīvu pārtiku nevis mirušu, cik tas mūsdienās ir iespējams. Atteikties no visiem kaitīgajiem ieradumiem, tostarp no kafijas un mākslīgo dzērienu (kolas, fantas, gāzētie minerālūdeņi, sulas pakās u.c.) lietošanas.

Kuņģa zarnu trakta attīrīšana

Pēc organisma iekšējo resursu aktivizēšanas, tālāk ir jāveic kuņģa zarna trakta, aknas un nieru attīrīšana, un vienā no etapiem obligāti organisma dziļā attīrīšana. Kamēr mēs neattīrīsim un nesavedīsim kārtībā kuņģa zarnu traktu tikmēr nespēsim sakārtot ne vienu citu orgānu un orgānu sistēmu. Tai skaitā asinis pilnvērtīgi varam attīrīt, tikai attīrot, zarnu traktu.

Kuņģa zarnu trakta attīrīšana

Kuņģa zarnu trakts tiek uzskatīts par otrajām smadzenēm un trešo nervu sistēmu. Tas ir pārklāts ar mazām bārkstiņām uz kurām dzīvo dzīvās baktērijas. Dzīvās baktērijas piedalās daudzos organisma procesos, tai skaitā pārtikas pārstrādē, atbild par mūsu centrālās nervu sistēmas darbību, saražo 95% serotonīna, piedalās imunitātes veidošanā, jo dzīvās baktērijas ražo interferonu (imūnšūnas). Ja nav dzīvo baktēriju, nav kalcija, nav dzelzs, nav D vitamīna un asinis atkal paliek netīras. Tātad, ja mēs neesam attīrījuši zarnu traktu un neesam novērsuši disbakteriozi, tad visi mēsli sūcas caur bārkstiņām asinsritē, kas nonāk aknā un akna kādu laiku to visu filtrē.

Zarnu traktu mēs varam attīrīt, piemēram, ar programmu “Vesels zarnu trakts“, jeb organisma atjaunošanas procesā varam katram sastādīt individuālu programmu.

Aknas attīrīšana

Aknās arī dzīvo tārpi, un pārsvarā tās ir lamblijas un opistorhi, kuri ir praktiski katram cilvēkam, ieskaitot bērnus. Ļoti daudzi ārsti/fitoterapeiti izskata veģetatīvās distonijas saistību ar parazitozi. Aknas mūsu dzīvībai ir ļoti svarīgs orgāns, kas izfiltrē 2000 l asiņu diennaktī un veic neskaitāmas funkcijas organismā.

Aknas attīrīšanaBieži vien veģetatīvā distonija uzrodas pēc smagām dzemdībām. Bet kāpēc? Tas ir tādēļ, ka sievietes organismā ir ļoti liela toksikoze un aknas ar to visu nespēj tikt galā. Grūtniecības laikā kamēr bērniņš aug, embrija šūna izdala 100x vairāk toksīnu, nekā parastā pieaugusī mammas šūna, un visu to filtrē mammas izvadkanāli – nieres un aknas. Un tas pats attiecas uz liekā svara pieaugumu, kurš rodas pēc dzemdībām, jo aknas nespēj izdalīt pietiekoši daudz žulti, kas sašķeltu taukus.

Ja ir problēmas ar aknām, rodas alerģijas, pigmenta plankumi, hronisks nogurums, biežas saaukstēšanās, liekais svars, menopauzes karstuma un aukstuma viļņi u.c.

Ja aknas nespēj izvadīt toksīnus no organisma, tad aknas sāk uzkrāt taukus, dažādās ķermeņa vietās, lai tajos sapakotu toksīnus, un lai cilvēks nenomirtu. No tā rodas prostatīts vīriešiem, sievietēm veidojas miomas dzemdēs utt. Kā arī visi toksīni, kurus aknas nespēj izfiltrēt, nonāk kopējā asinsritē, tajā skaitā galvas smadzenēs.

Ja ir sajūta, ka veģetatīvās distonijas viens no vaininiekiem ir akna, tad aknai var izvēlēties Artišoku vai FanDetoks, kuri ir ļoti spēcīgi aknas atjaunotāji. Aknas atjaunošanas programmu varat atrast šeit, jeb jautājiet mums.

Organisma pabarošana

Pēc katras attīrīšanas ir svarīgi organismu pabarot ar pilnvērtīgu šūnu uzturu, jo mēs nedrīkstam tikai tīrīties, jeb tikai ēst šūnu uzturu. Mums ir jānodrošina visas šūnas fizioloģiskās nepieciešamības.

Galvas smadzeņu darbības uzturēšana

Mums regulāri ir jābaro smadzenes, jo tām ir nepieciešama enerģija ļoti lielos daudzumos. 80% galvas smadzenes sastāv no taukiem. Cilvēki sadara daudz sliktas lietas tievējot, badojoties, dzerot visādus tauku dedzinātājus, sodu, jo tie noārda dabisko tauku apvalku un pirmais no kā paņems, ir smadzenes. Galvas smadzenes bez tauku apvalkiem var salīdzināt ar elektrības vadiem bez izolācijas.

galvas neironu saitesNeirons – nervu šūnu mielīna apvalki sastāv no taukiem (fosfolipīdiem) un aminoskābēm. Aminoskābju slānis atrodas pa vidu starp diviem tauku slāņiem, un tas viss ir šūnas apvalks. Sinoptiskās saites caur neironiem atmiņu nodrošina mielīna apvalks. Ja ir slikta atmiņa, jeb vispār nav atmiņas, tātad nav taukvielu.

Omegas trūkuma pazīmes: sausa āda, sausi mati, plāni nagi, ādas sabiezējumi, izsitumi, blaugznas, sausas acis, uzmanības deficīts, nespēja koncentrēties, hiperaktivitāte, satraukums, depresija, nomāktība, nogurums, caurs miegs, locītavu sāpes utt.

Tiem, kuriem ar nervu sistēmu ir problēmas, omega 3/60 ir jādzer ļoti lielās devās 3 mēnešus pēc kārtas, minimums pa 2 kapsulām 2x dienā. Bet, ja ir vēlme, lai riktīgi smadzenes tiktu pabarotas, tad 2×3 dienā. Savukārt, kad vadības centrs ir sakārtojies tad vajadzētu ikvienam cilvēkam sava vadības centra uzturēšanai dzert omegu minimums pa 1 kapsulai 2x dienā, bet labāk 2×2 dienā, un lecitīnu tik pat 2×2 dienā.

Bez taukskābēm galvas smadzenēm ir nepieciešams viss tas pats šūnu uzturs, no kā pārtiek visas šūnas. Aminoskābes obligāti, jo visas šūnas veidojas no aminoskābēm. No aminoskābju produktiem var izvēlēties Premium Spirulīnu, Hlorellu, jeb Daily Delicious kokteili.

Daži svarīgi vitamīni un minerāli

Cinks

Vēl viens neirotransmiters, kurš trūkst jau bērniem, tas ir cinks. Ja trūkst cinka, var rasties autoimūnās saslimšanas, zarnu trakta problēmas, smaržas zudumi, augšanas palēnināšanās bērniem, konjunktivīts, redzes problēmas, hormonālie traucējumi, dzirdes problēmas, alerģijas, sirds slimības, nervu sistēmas traucējumi, cukura diabēts, autisms, šizofrēnija, alkoholisms. Ja cinks trūkst sievietei grūtniecības laikā, var rasties iedzimta neauglība bērnam.

Magnijs

Magnijs piedalās 300 organisma ķīmiskajās reakcijās, no kurām lielākā daļa notiek tieši smadzenēs. Magnija trūkuma pazīmes: vēdera izejas traucējumi, muskuļu krampji, miega traucējumi, pastāvīgs nogurums, sirds pārsitieni, slikta dūša, vēdersāpes, galvassāpes, reiboņi, tirpšana un nejutīgums.

B grupas vitamīnu komplekss

B grupas vitamīni organismā atbild par enerģijas apmaiņu un nervu sistēmas stāvokli. Tie arī ir svarīgi sirds un asinsvadu sistēmai, asinsradei, ādas, matu un nagu veselībai.

Mind Set

Mind Set  ir paredzēts gan centrālajai, gan perifērijai nervu sistēmai. Ieteicams lietot pirms, jeb / un pēc operācijām tad kad smadzenes nesaņem skābekli. Mind Set var taisīt kā tēju, kad ir nogurums, nāk miegs, lai aktivizētu smadzeņu darbību. Sastāvā ir B6, B9 un B12 grupas vitamīni. Bez B6 vitamīna nesintezējas B12, un bez B12 vitamīna cilvēks var justies stresā un depresijas stāvoklī.

Mind Set var pamīšus pamainīt ar grifoniju, jo vieniem labāk patīk un iedarbojas grifonija, citiem Mind Set.

Nobeigums

Uz pasaules nav slimu, jeb nervozu cilvēku, ir vienkārši cilvēki, kas vēl nav atraduši savu veselības atslēdziņu, jo diemžēl neviens par to nerunā un skolās mums nemāca. Bet nutricioloģija un atgriezšanās pie dabas likumiem palīdz katram cilvēkam sasniegt savu fizioloģisko stāvokli, kurā šūnas darbojas pilnvērtīgi un adekvāti. Līdz ar to būt veseliem un priecāties par dzīvi, kura mums katram ir dota.

Apkopotā informācija rakstā ir balstīta uz nutricioloģes Vinetas Meduņeckas un ārstu Olgas un Vladimira Podhomutņikovu materiāliem.

Vineta Meduņecka: Veģetatīvā distonija. Mīti, realitāte un risinājumi

Dzintars Kalniņš: Veģetatīvā distonija. Citāda pieeja un stāsts

Sanda Bogomazova: Veģetatīvā distonija nav spriedums

Kristīne Apaļā: no veģetatīvās distonijas līdz artrītam. Tas nav spriedums

Kā iegādāties produkciju?

Produkcijas iegāde iespējama ar speciālu atlaižu karti.

Atlaižu kartes noformēšana

Lūdzu, uzmanīgi iepazīstieties ar reģistrācijas noteikumiem, ja izmantojat referālo saiti.Vineta Vanaga

 1. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos iestāties Coral Club kompānijā, Vinetas Vanagas struktūrā, kas kļūst par jūsu rekomendētāju / konsultantu;
 2. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos saņemt no rekomendētāja / konsultanta informāciju par kompānijas produkciju, tās piemērošanas koncepciju un kompānijas darbības principiem latviešu valodā.

Es piekrītu Reģistrācijas forma

Pēc reģistrācijas jums tiks piešķirts atlaižu kartes Nr., kuru pielietojot jums tiks piemērota 20% atlaide (neierobežotā laika periodā) visiem produktiem, iepērkoties kādā no Coral Club veikaliem vai internetā.

Ja vēlaties konsultēties par produktu iegādi vai lietošanu, sazinieties ar kādu no veselības konsultantiem.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEAIZVIETO PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU. KĀ ARĪ, UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEĀRSTĒ.
Green decorative leaf
Back to top