Pievienojies youtube kanālamPievienojies intagram kanālam

Neatkarīgais izplatītājs
Coral Club

Pēdējo reizi atjaunināts 03.07.2024

Magnija trūkuma pazīmes

Magnija trūkuma pazīmes

Ļoti svarīgs minerāls mūsu dzīvības nodrošināšanā ir magnijs! Viena no mikroelementa funkcijām ir ATF (universāla katras šūnas enerģija) veidošana. Tas piedalās olbaltumvielu sintēzē, saistaudu veidošanās procesā (bez Mg neveidojas kolagēns) un piedalās dažādu uzturvielu uzsūkšanās procesos – piemēram vitamīns B6 uzsūcas organismā tikai tad, ja ir magnijs. Magnija trūkums var izraisīt gremošanas sistēmas traucējumus – var parādīties aizcietējumi vai caureja.

10 magnija deficīta pazīmes organismā

Nervi

Jūs bieži zaudējat savaldību un “uzsprāgstat” par sīkumiem, pie tam jūtat nemieru un nervozitāti? Magnijs atbild par pareizu nervu sistēmas darbību un tas viss var būt magnija trūkuma sekas. Rodas muskuļu sasprindzinājums, krampji vai roku trīce, nervozitāte, viegla uzbudināmība, miega traucējumi. Var būt paātrināta sirdsdarbība, slikta apetīte, troksnis ausīs. Iespējama depresija, baiļu sajūta, pārmērīgs jūtīgums.

Krampji

Naktī jūs mēdzat pamosties no tā, ka jūsu kāju ikrus ir sarāvis krampis, bet tas tik ātri nepāriet? Dažreiz jūs jūtat durstošas sāpes vai smaguma sajūtu kājās? Magnijs aktīvi piedalās kalcija uzsūkšanā – jo viņa mazāk, jo lielāks krampju risks. Starp citu – acs raustīšanās arī ir mikrokrampis, kura cēlonis var būt magnija trūkums.

Slikts miegs

Jums ir grūti aizmigt un grūti pamosties, bet dažreiz jūs guļat bez miega stundām vai pat visu nakti? Bezmiegs vai nakts murgi ir skaidra pazīme tam, ka jūsu nervu sistēmai iespējams nepietiek magnija.

Paātrināta sirdsdarbība

Aritmija, sirdsdarbības traucējumi – piemēram pauzes sirds ritmā – tās visas ir magnija deficīta pazīmes. Magnijs palīdz regulēt nātrija un kalcija līmeni šūnās un tiešā veidā ietekmē sirds-asinsvadu sistēmas darbu.

Liekais svars

Magnija trūkums izraisa vielmaiņas traucējumus: jūsu organisms vairs nespēj pareizi uzsūkt olbaltumvielas, taukus un ogļhidrātus, kas palēlina vielmaiņu.

Bālums, tūskas

Jūs ne ļoti patīkat sev spogulī – sejas krāsa bāla, tūska, maisi vai loki zem acīm? Atkal iespējams vainīgs ir magnija trūkums – viņš ir svarīgs elements normāla asinsspiediena nodrošināšanai.

Diabēts

Pētījumos pierādīts, ka magnija trūkums organismā var veicināt rezistenci pret insulīnu, proti, otrā tipa diabēta attīstību.

Holesterīns

Ir viedoklis, ka magnija trūkums veicina holesterīna nogulsnēšanos asinsvadu sieniņās un aterosklerozes veidošanos.

Trausli kauli, zobi, nagi, mati

Cietie magnija ķieģelīši ietilpst kaulu struktūrā. Šis elements nodrošina, lai zobu emalja būtu izturīga. Magnijs vajadzīgs arī nagu un matu spēkam.

Nogurums

Ja trūkst magnija, moka pastāvīgs nogurums, ir samazinātas darbaspējas.

Atmiņa, uzmanības pavājināšanās

Magnija trūkuma rezultātā var būt apgrūtināta koncentrēšanās, pasliktinās atmiņa, uzmanība.

Tie, kas dzīvo augstā stresa līmenī vai saspringtā režīmā, der atcerēties, ka magnijs vājina stresa hormona adrenalīna kaitīgo iedarbību, tā saudzējot jūsu sirdi un asinsvadus. Citiem vārdiem sakot magnijs glābj mūsu dzīvību! Tieši tādēļ ir nepieciešams ikdienas atjaunināt magnija rezerves uzņemot to pietiekošā daudzumā.

Kas veicina magnija izvadīšanos no organisma?

Stress

Regulāru un spēcīgu pārdzīvojumu rezultātā, paaugstinās adrenalīna līmenis asinīs, bet virsnieres aktīvi sāk izstrādāt kortizolu – stresa hormonu, tajā pašā laikā no organisma šūnām aktīvi tiek izvadīts magnijs.

Alkohols, smēķēšana

Ja jūs lietojat alkoholu (skaitās pat viena glāze vīna) biežāk kā 3 reizes nedēļā vai smēķējat, jūs esat riska grupā. Vīns, alus un kokteiļi – tie ir urīndzenoši šķidrumi, kas viegli un vienkārši izvada no organisma labās vielas, tajā skaitā magniju.

Kafija ar saldumiem

Magnijs nepieciešams pareizai ogļhidrātu apmaiņai, kas kontrolē glikozes līmeni asinīs. Ja jūs aizraujaties ar kafiju un bulciņu – jūsu risks dubultojas! Kafijas urīndzenošā iedarbība un ātrie ogļhidrāti – garantēta paātrināta magnija izvade no organisma.

Pretapaugļošanās tabletes

Ja jūs regulāri lietojat kontracepcijas vai hormonālos līdzekļus, jūsu “mākslīgais” estrogēns nodrošina ātru magnija izvadi no organisma!

Fiziska slodze, bieža svīšana

Tā kā magnijs nodrošina muskuļu darbību, organisms tā krājumus intensīvi tukšo fiziskas slodzes laikā. Bieži vien šīs minerālvielas trūkums rodas sportistiem un smaga fiziska darba veicējiem vai pirtniekiem.

ILGSTOŠA CAUREJA, VEMŠANA VAI URĪNDZENOŠA preparāta lietošana pastiprināti izvada šo elementu no organisma.

Gaļa

Skābina organisma iekšējo vidi un magnija (tāpat kā kalcija) rezerves tiek izmantotas, lai to normalizētu.

Magnijs produktos (protams eco/bio produkti ar augstu uzturvērtību)

Rieksti (visvairāk mandelēs), sēklas, pupas, kakao, auzas, griķi, kvieši, zaļumi – spināti, burkāni, bietes, banāni. Dzīvnieku izcelsmes – piens, olas, vistas, tītara, cūkas, liellopa gaļa, biezpiens, kefīrs, siers.

Diemžēl uzturvielas produktos ir katastrofāli samazinājušas pēdējos 50 gados. Tādēļ visiem domājošiem cilvēkiem papildus iesakām organiskus (svarīgs ir nevis nosaukums, bet uzsūkšanās spēja!) DABAS NUTRIENTUS ar izcilu magnija sastāvu:

Kalci-Prime komplekss

Calci-Prime Kalci-Prime – sabalansēts organiskā kalcija un magnija avots + visiem trūkstošais D3 un K vitamīns, bors, silīcijs, mangāns un silīcijs. Preparāta sastāvā ietilpst kalcija un magnija organiskie sāļi ar papildus sinerģiskām vielām, kas nodrošina to maksimālu asimilāciju un bioloģisko pieejamību organismā.

Šis komplekss ir daudzpusīgas iedarbības, pozitīvi ietekmē praktiski visus vielmaiņas procesus un atjauno skābju – sārmu līdzsvaru organismā. Bors veicina D3 vitamīna sintēzi, kas nepieciešams kalcija asimilācijai, kā arī piedalās šūnu membrānu veidošanā. Tāpat piedalās parathormona veidošanā, kurš ir galvenā komponente kalcija un magnija apmaiņai kaulaudos.

Silīcijs piedalās saistaudu olbaltumvielu veidošanās procesā, stiprina skrimšļus un saites pastiprinot kaulu mineralizācijas procesus. Vitamīns K palīdz Ca asimilēties kaulos, tas piedalās īpašas olbaltumvielas sintēzē, kura izvada kalcija atliekas, kas nosēdušās uz asinsvadu sieniņām. Tāpat K vitamīns stimulē osteokalcīna aktivitāti, kurš nostiprina kalciju uz kaulu virsmas. Vitamīns D3 palīdz uzturēt optimālu Ca līmeni asinīs, uzlabo tā asimilāciju tievajā zarnā un transportu no asinīm uz kauliem, tas nepieciešams arī zobu veselībai.

Magnijs

Magnijs Coral Magnesium – minerālu komplekss, kas satur magniju taurāta un glicināta veidā. Produkts paredzēts kā palīgs pilnvērtīgai sirds un asinsrites sistēmas darbībai un normālai nervu un muskuļaudu funkcionēšanai. Tas piedalās fermentu sintēzē, normalizē vielmaiņu; aktīvi regulē kalcija un nātrija līdzsvaru organisma šūnās. Augstas biopieejamības magnija avots normālai nervu, sirds-asinsvadu un muskuļu sistēmu darbībai, kā arī spazmatisko sāpju mazināšanai.
Magnijs ir vadošais sirds neiromuskulāra kairinājuma aktivators, stiprina sirds enerģētisko apgādi, nodrošina sirds darbības stabilu ritmiskumu, regulē asinsvadu sieniņu muskulatūras tonusu.

Magnijs ir tādos vitamīnos kā Ultimate Maks un Yummies (bērniem), Oušenmin, mūsu garšīgajā SMART FOOD Daily Delicious Beauty Shake, kā arī ļoti daudz magnija ir mūsu Spirulīnā.

Apkopotā informācija rakstā ir balstīta uz nutricioloģes Vinetas Meduņeckas materiāliem.

Kā iegādāties produkciju?

Produkta iegāde ir iespējama ar 20% atlaidi.

Atlaižu kartes noformēšana

Lūdzu, uzmanīgi iepazīstieties ar reģistrācijas noteikumiem, ja izmantojat referālo saiti. Zane Jirgensone

  1. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos iestāties Coral Club kompānijā, Zanes Jirgensones struktūrā, kas kļūst par jūsu rekomendētāju / konsultantu;
  2. Pārejot uz doto saiti, Jūs apstiprināt savu vēlēšanos saņemt no rekomendētāja / konsultanta informāciju par kompānijas produkciju, tās piemērošanas koncepciju un kompānijas darbības principiem latviešu valodā.

Es piekrītu Reģistrācijas forma

Pēc reģistrācijas jūs saņemsiet klienta numuru, kuru varēsiet izmantot, lai saņemtu 20% atlaidi (uz neierobežotu laiku) visiem produktiem, iepērkoties kādā no Coral Club veikaliem vai tiešsaistē.

Ja vēlaties saņemt padomu par produktu iegādi vai lietošanu, lūdzu, sazinieties ar kādu no veselības konsultantiem.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEAIZVIETO PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU. KĀ ARĪ, UZTURA BAGĀTINĀTĀJI NEĀRSTĒ.
Green decorative leaf
Back to top